Pomysł na 30. urodziny w domu

 Igor Ajdacki     23 kwietnia 2021 13:30      


W tym roku prawdopodobnie nie spełnisz marzenia o świętowaniu okrągłych urodzin na rajskiej wyspie. Być może nie spotkasz się z całą rodziną i wszystkimi przyjaciółmi. COVID-19 sprawił, że wiele planów trzeba było przełożyć lub zmodyfikować. Ale przecież trzydziestkę obchodzi się raz w życiu! Jak zorganizować bezpieczne, ale jednocześnie niezapomniane przyjęcie? Zobacz nasze pomysły na 30. urodziny w domu.

30. urodziny – impreza a pandemiczne obostrzenia 

Koronawirus to słowo, które od końca 2019 roku odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Wirus SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19 to poważne zagrożenie, którego nie wolno bagatelizować. Pandemia nie oznacza jednak, że trzeba zupełnie zrezygnować ze świętowania. Psychologowie podkreślają, że całkowita izolacja i rezygnacja z celebrowania ważnych chwil może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia psychicznego. O czym należy jednak pamiętać przed organizacją imprezy? Przede wszystkim przestrzegać aktualnych obostrzeń. Zanim zaprosisz gości, dowiedz się: ile osób możesz zaprosić i kto spośród gości otrzymał już szczepionkę przeciw COVID-19 (według aktualnie obowiązującego rozporządzenia do limitów nie wliczają się gospodarze oraz osoby mogące przedstawić zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki). Dzień przed imprezą możesz poprosić gości o informację o aktualnym stanie zdrowia. Jeśli chcesz mieć pewność, że przyjęcie będzie bezpieczne, upewnij się, że zaproszone osoby nie wykazują symptomów zakażenia koronawirusem. W tym roku wymarzona impreza na 30. urodziny prawdopodobnie odbędzie w niewielkim, kilkuosobowym gronie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z dalszymi znajomymi lub członkami rodziny spotkać się online za pomocą jednego z komunikatorów internetowych.

Jak zorganizować 30. urodziny w domu?

Lista gości przemyślana, zaproszenia rozesłane? Czas pomyśleć o tym, jakie atrakcje na 30. urodziny możesz zaproponować swoim gościom. Stwórz plan wieczoru dopasowany do tego, w jaki sposób Ty i osoby przez Ciebie zaproszone najbardziej lubicie spędzać czas. Jeśli planujesz tańce, przygotuj miejsce, które będzie pełniło funkcję parkietu. Pomyśl także o odpowiedniej muzyce i dekoracjach takich jak balony, serpentyny lub banery. A może ze względu na sąsiadów z dołu lub pozostałych domowników, wolisz świętować nieco spokojniej? Zorganizuj wieczór z grami planszowymi lub zaplanuj rozgrywkę w świecie wirtualnym.

A co z menu? Jeśli planujecie zabawę do późna, warto postawić na coś więcej niż słone przekąski. W tym roku wszystko będzie inne niż zwykle. Warto to wykorzystać i zrealizować zupełnie inny pomysł na 30. urodziny. Zaproś do domu… kucharza z prawdziwego zdarzenia. 

Urodzinowe atrakcje: prywatny szef kuchni!

Od pewnego czasu obserwujemy ciekawy trend, który pokazuje, że coraz więcej osób, organizując uroczystość w domu, rezygnuje z samodzielnego przygotowywania potraw. Z czego to wynika? Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważny jest czas spędzony razem. Chcemy jeszcze bardziej cieszyć się każdą chwilą, zamiast przez cały wieczór obsługiwać gości i wymienić tylko kilka kurtuazyjnych zdań na powitanie i pożegnanie. W związku z tym wiele osób wybiera usługę „gotowania na żywo”, która jest bezpieczna nawet w czasach pandemii. Kucharze przestrzegają wszelkich zasad reżimu sanitarnego: zarówno w trakcie gotowania, jak i serwowania potraw.

Jakie potrawy najlepiej sprawdzą się na obiad na 30. urodziny? Coś z kuchni japońskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, a może polskiej, ale w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu? A może zawsze marzyło Ci się przyjęcie grillowe we własnym ogródku w stylu surf&turf? Każdy chef ma do zaoferowania coś specjalnego. Wśród kucharzy do wynajęcia są utytułowani szefowie kuchni, laureaci polskich i światowych konkursów oraz zwycięzcy polskich edycji TOP CHEF. Utalentowani chefowie tacy jak Maciej Majewski, Tomasz Królikowski, Sebastian Olma, Marcin Piotrowski i Jakub Steuermark przygotują dla Ciebie oraz Twoich gości dania na najwyższym poziomie: mięsne, wegańskie, rybne, a nawet bez glutenu i laktozy. 

  Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna