Szef kuchni Jakub Steuermark

Chef Jakub Steuermark

O chefie

Urodzony i wychowany na warszawskim Powiślu. Zawsze gotował, a pierwsze szlify zdobywał jako dziecko u swojej babci w kuchni. Wyjechał do USA, na Florydę, gdzie założył swoje deli – bar z kanapkami, w którym wszystkie produkty były w naturalny sposób wędzone, duszone i długo gotowane. Potem wyjechał do Anglii, by objąć stanowisko Szefa Kuchni w jednym z prestiżowych gastro-pubów w West Sussex. Stamtąd trafił do Londynu, gdzie razem z innymi chefami mógł współtworzyć Jamie's Italian, włoską restaurację Jamie Oliver'a w Covent Garden. W Anglii pracował ponad dwa lata, tam otrzymał też formalne kucharskie wykształcenie. Przeniósł się do Hiszpanii i objął prowadzenie dwóch restauracji. Jesienią 2013 roku wrócił do Polski i rozpoczął swój własny projekt pod nazwą Masło i Szałwia. Uwielbia podroby i kuchnię typu slow-food.

Miasta

Warszawa + 50 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Paulina (12 sierpnia 2017)

Bardzo pozytywny człowiek, super komunikacja, wprowadzał dobry nastrój i świetny kucharz. Pięknie podane i pyszne dania.

Paulina (12 sierpnia 2017)

Bardzo pozytywny człowiek, super komunikacja, wpradzał dobry nastrój i świetny kucharz

Magdalena (13 maja 2017)

nie musiałam się o nic martwić! Wszystko było przygotowane perfekcyjnie.

Karolina (27 sierpnia 2016)

Jest bardzo sympatyczny i otwarty

Katarzyna (3 czerwca 2016)

Polecę każdemu przygotowanie kolacji lub przyjęcia przez Pana Jakuba. Po pierwsze wszystkie dania były bardzo smaczne, pięknie podane i świetnie skomponowane w jedno menu a po drugie ja jako gospodyni nie musiałam się o nic martwić, ani o zakupy przed kolacją, ani o ugotowanie kolacji ani o posprzątanie po kolacji. Polecę Ulala Chef każdej gospodyni.

Agata (22 maja 2016)

Komunkatywny, miły, z pasją opowiada, cierpliwy, łatwo nawiązuje relacje

Ania (14 grudnia 2015)

Fantastyczny chef i człowiek.

Malgorzata (9 listopada 2015)

Kuba jest fajną, kontaktową osobą, która z pewnością ma wiele ciekawych doświadczeń kulinarnych, o których umie opowiadać. Mnie osobiście nie przekonuje jego pewność siebie, za którą nie stoi jakość podawanych przez niego potrwa. Kuchnia, którą prezentuje jest poprawna, smaczna, dobra, ale nie jest to kuchnia wyszukana, unikatowa. Niektóre z jego potraw nie były do końca właściwie przyrządzone: eggs benedict i kaczka (uważam, że mięso było dość twarde i żylaste, a przekonałam się o tym niedawno kiedy spróbowałam dobrej piersi z kaczki- właśnie przygotowanej na ruszcie i w piecu). Kubę mogłabym polecić na fajne babskie imprezy, gdzie towarzyskość góruje nad jakością potraw.

Dominika (12 czerwca 2015)

Profesjonalny i kontaktowy chef chętnie dzielący się wiedzą. Doskonale skomponowane potrawy. Idealnie przyrządzona ryba

Iga (12 czerwca 2015)

Jajko poche na szparagach było najlepsze w swoim rodzaju, jadłam wiele, ale to danie zachwycało smakiem. Bazylia tajska nadała daniu wyjątkowości. Bezglutenowe brownie było naprawdę świetne, zarówno w konsystencji, jak i w smaku. Chef poradził sobie z niełatwym zadaniem przygotowania deseru zarówno dla bezglutenowców, jak i alergików. Kuba świetnie potrafi zabawić gości rozmową zarówno o serwowanych daniach, jak i swoich osobistych doświadczeniach. Jeżeli miałabym się zdecydować na skorzystanie z usług Chefa, to chciałabym, żeby wykazywał się właśnie takim „proaktywnym” i towarzyskim podejściem.