Najczęściej zadawane pytania

Chefowie prezentowani na platformie Ulala Chef to wyjątkowe, wyselekcjonowane grono. Decydują się na taką formę aktywności, bo chcą mieć wolność w kreowaniu unikatowego doświadczenia dla swoich gości na każdym wydarzeniu, a tak nie dzieje się na co dzień w restauracjach.

Poziom doświadczenia, a co za tym idzie ceny, jest różny wśród naszych chefów. Niektórzy z nich to znane postacie sceny gastronomicznej z doświadczeniami w topowych restauracjach, inni to czasem młodzi, ale utalentowani adepci szkół gastronomicznych, a jeszcze inni są w środku swojej kariery i szukają możliwości na rozwój w nowym kierunku, a nasi klienci docenią ich wyjątkową pasję do gotowania.

Krótką biografię chefa możecie przeczytać na jego profilu w naszym serwisie, dla przykładu <link do profilu chefa Macieja Majewskiego>. Dodatkowo zobaczcie zdjęcia umieszczone obok, dzięki którym lepiej poznacie styl kulinarny poszczególnych kucharzy. Po więcej informacji o wybranym chefie możecie zwrócić się do nas <LINK KONTAKT>

W proces rekrutacji kucharzy wkładamy bardzo dużo wysiłku w Ulala Chef, bo wierzymy, że dokładna selekcja chefów jest podstawą zaufania naszych klientów. Chefowie najpierw zgłaszają się, żeby być naszymi partnerami. Po przejrzeniu dokumentów i sprawdzeniu referencji wybranych kucharzy zapraszamy do przygotowania kolacji testowej, która jest finalnym etapem rekrutacji chefów.

Na wszystkich kolacjach testowych obecni są przedstawiciele Ulala Chef. Wraz z innymi uczestnikami kolacji oceniamy serwowane dania i zachowanie chefa podczas kolacji testowych, a szczegółowe opinie zbierane są w postaci ankiet. Chefowie, którzy pozytywnie przejdą ten sprawdzian i spełnią nasze standardy, zapraszani są do platformy Ulala Chef.

Grono naszych chefów dynamicznie się rozwija. Na dziś współpracujemy z kucharzami oferującymi swoje usługi w większości Polskich miast oraz w największych miastach w Niemczech, Szwajcarii i Austrii - możesz wynająć prywatnego chefa z Ulala Chef w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Frankfurcie, Kolonii, Düsseldorf, Wiedniu i Zurychu.

Żeby sprawdzić, czy Twoja lokalizacja jest obsługiwana przez Ulala Chef, użyj wyszukiwarki lokalizacji na stronie głównej serwisu, wskazując nazwę miejscowości lub kod pocztowy. Każdy z chefów indywidualnie określa promień zasięgu swoich usług począwszy od lokalizacji bazowej.

Jeśli nie znalazłeś żadnego chefa w swoim regionie, skontaktuj się z nami, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie. <LINK KONTAKT>

Następnego dnia po imprezie gospodarz przyjęcia i jego goście mogą napisać recenzję o chefie. Tylko osoby uczestniczące w przyjęciu mają taką możliwość. Wszystkie recenzje są publikowane, niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne.

Grono naszych chefów dynamicznie się rozwija. Na dziś współpracujemy z blisko 150 kucharzami we wszystkich największych miastach Polski - oferujemy usługi chefów w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach i Szczecinie. 

Jeśli nie znalazłeś żadnego chefa w swoim regionie, skontaktuj się z nami, a z pewnością będziemy mogli Ci pomóc, bo nasi kucharze gotowi są zrealizować przyjęcie w najdalszych zakątkach Polski.<LINK KONTAKT>

Powodów jest mnóstwo!

Przede wszystkim odkryjesz przyjemność spędzenia wyjątkowego wieczoru w gronie bliskich w domu bez konieczności zajmowania się całą logistyką przyjęcia. Wraz ze swoimi gośćmi możecie cieszyć się domowym przyjęciem od początku do końca zorganizowanym i wykonanym przez chefa. Usiądź wygodnie przy stole i ciesz się całym wieczorem, a nasz chef zatroszczy się o wszystko inne: zakupy, gotowanie, serwowanie dań a nawet sprzątanie kuchni na koniec wieczoru!

Razem ze swoimi gośćmi odkryjecie wiele talentów naszych wyjątkowych chefów. Kucharz nie jest schowany za ścianami kuchni jak w restauracjach. Przeciwnie, łatwo poznacie jego osobowość i przyjrzycie się pasji do gotowania. W Ulala Chef możecie podejść bliżej i zajrzeć kucharzowi przez ramię kiedy przygotowuje dla Was posiłek, a on z przyjemnością odsłoni rąbka swoich sekretnych technik. Chętnie pojawi się przy stole, żeby opowiedzieć o całym menu i zaprezentuje poszczególne dania. Chefowie Ulala Chef umieją dostosować się do charakteru imprezy – czy to rodzinne przyjęcie celebrujące jakąś okazję czy wieczorne spotkanie przyjaciół – kucharz z taktem odnajdzie się w każdych okolicznościach i może zarówno być aktywnym uczestnikiem rozmów jak i pracującym w tle specjalistą. Tak czy inaczej z Ulala Chef otrzymujecie zupełnie nowe doświadczenie kulinarne!

Ulala Chef to przede wszystkim zalety prywatnego chefa w domu. Chef przygotowuje wyjątkowy obiad lub kolację w Twojej własnej kuchni. Ale w swojej ofercie kucharze mają również większe przyjęcia np. wesela, a także brunche, lekcje gotowania, garden party, czy przyjęcia koktajlowe nawet na bardzo dużą liczbę gości. Każdy rodzaj przyjęcia, na którym chef może zaprezentować swój kunszt i pasję, wchodzi w grę. Nieważne czy to w Twoim domu, w biurze czy w specjalnie wynajętym na ten cel innym miejscu – Ulala Chef będzie zawsze wyjątkowym partnerem Twojego przyjęcia!

Po wykonaniu rezerwacji i płatności na stronie Ulala Chef, kucharz skontaktuje się z Tobą przez telefon, żeby się przedstawić i doprecyzować ostatnie szczegóły (jaki dodatkowy sprzęt musi przywieźć ze sobą, czy potrzebujesz zrobić jakieś zmiany w menu itp.).

W dniu przyjęcia chef przybędzie ok. 2 godziny przed czasem serwowania dań. Zacznie pracę w Twojej kuchni i przygotuje wszystko, co będzie mu potrzebne. Jedyne co Ty potrzebujesz zrobić to udostępnić mu kuchnię - wolne blaty do pracy i pokazać gdzie jest kuchenka, a gdzie piekarnik. Przygotuj też stół dla swoich gości - szklanki, napoje, serwetki. Nie przejmuj sie zastawą i sztućcami, bo kucharz zadba o ich dobranie do menu i wynajem.

Kiedy przybędą Twoi goście, śmiało zaproś ich do kuchni, żeby poznali chefa. Chefowie są poinstruowani, żeby przedstawić się gościom przed serwisem oraz opowiedzieć krótko o sobie. Kucharz zaserwuje następnie każde z dań i opowie o nim gościom. A zanim wyjdzie, jeszcze na koniec sprzątnie kuchnię.

Przeważnie około 2 godzin przed startem serwowania dań. Jednak jeśli przyjęcie będzie tego wymagać, chef może chcieć przyjechać wcześniej.

Także wyposażenie Twojej kuchni może zdecydować o godzinie przyjazdu kucharza. Jeśli kuchnia jest nieduża, albo nie ma zbyt wiele sprzętów, chef wykona większość przygotowań w swoim miejscu pracy a tylko wykończy dania w Twoim domu przed ich podaniem. Wówczas nie będzie potrzeby, by przyjeżdżał aż 2 godziny wcześniej.

Jakkolwiek miałoby się to odbyć, chef skontaktuje się z Tobą wkrótce po tym jak wykonasz rezerwację i ustali z Tobą dokładny czas przyjazdu. Jeśli nie możesz być w domu wcześniej, po prostu poinformuj o tym chefa, a on wypracuje odpowiednie rozwiązanie.

Jak najbardziej!

Nasi chefowie dopasują swoją pracę do rozmiaru i wyposażenia Twojej kuchni. Jeśli kuchnia jest za mała, chef wykona większość przygotowań w swoim miejscu pracy, a tylko wykończy dania w Twoim domu przed ich podaniem. Podobnie, jeśli w kuchni brakuje wyposażenia, chef przywiezie je ze sobą, a co konieczne przygotuje wcześniej. Jednak, możliwe że będzie konieczność dostosowania menu. Jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z nami – pomożemy!

Im Twoja kuchnia lepiej wyposażona tym chefowi będzie wygodniej tworzyć jego dania. Jeśli Twoja kuchnia jest bardzo słabo wyposażona, chef dopasuje menu. Na tym polega wyzwanie dla chefów pracujących w domach. Jednak będziesz zaskoczony, jak wspaniałe rzeczy potrafią zdziałać nasi chefowie mając do dyspozycji niewiele sprzętów!

Bardzo ważne jest dokładnie porozmawiać z chefem o tym zaraz po rezerwacji. Opisz kucharzowi swój sprzęt (piekarnik, kuchenka, garnki, patelnie, miski, deski do krojenia czy inny drobny sprzet kuchenny). Chef przywiezie ze sobą to, czego brakuje!

Nie przejmuj się talerzami – elegancką zastawę i sztućce dobrane do menu chef przywiezie ze sobą! Ty potrzebujesz mieć kieliszki i szklanki, ale jeśli tego nie masz, możemy to również dostarczyć za niewielką opłatą.

Pięknie, eleganckie talerze oraz sztućce zapewnia Ulala Chef! W standardzie Ulala Chef jest to, że chef przywozi ze sobą eleganckie talerze, dopasowane do każdego z dań. 

Ty potrzebujesz mieć tylko kieliszki i szklanki, ale jeśli tego nie masz, możemy to również dostarczyć za niewielką opłatą. Poinformuj nas lub chefa, jeśli chciałbyś skorzystać z pomocy w tym zakresie.

Chef podaje do stołu swoje dania. Podczas kolacji z Ulala Chef Ty się zrelaksuj, chef zajmie się wszystkim. W przypadku kolacji większych niż 12 osób kucharzowi będzie prawdopodobnie towarzyszyć kelner lub pomoc w kuchni. Ale to jest wliczone w cenę.

Natomiast co do podawania gościom napojów - zostawiamy to w gestii gospodarzy. Jeśli chciałbyś, żebyśmy się tym również zajęli, daj nam znać - zorganizujemy dodatkową obsługę kelnerską.

Chef będzie miał z pewnością dużo pracy od czasu, gdy przyjedzie, aż do momentu, kiedy opuści Wasz dom.

A jeśli znajdzie wolną chwilę to dostosuje się do stylu i charakteru przyjęcia, który preferujecie. Może być tylko w tle i pozostawać w kuchni albo może podejść i opowiedzieć coś więcej Tobie i Twoim gościom (my tak preferujemy, ale to Ty decydujesz!). Śmiało możesz zaproponować kucharzowi wspólnego drinka. Zachęcamy do bezpośrednich kontaktów, nie będziesz żałować – nasi chefowie to pasjonaci i uroczy ludzie.

Następnego dnia po przyjęciu otrzymasz mailem link do ankiety z prośbą o wyrażenie swojej opinii o chefie. Ta recenzja będzie udostępniona na portalu i Twoja ocena wpłynie na średnią ocenę chefa.

Cena zawiera: produkty potrzebne do wykonania dań, wynajem zastawy i sztućców, transport, przechowywanie, przygotowanie, obsługę i poświęcony czas.

Ceny wyświetlane w ofertach przedstawiają cenę za osobę. Zmieniają się w zależności od ilości osób na przyjęciu (przy małych przyjęciach są wyższe, przy większych niższe). Dlatego to samo menu możesz zarezerwować dla 4 osób za 300 zł za osobę a dla 10 osób za 150 zł za osobę. Cena za małe przyjęcie będzie wyższa w przeliczeniu za osobę, bo na mniejszą liczbę osób rozkłada się ten sam czas pracy chefa, który musi mieć możliwość zarobienia na tym wieczorze.

Możesz skorzystać z fitrów w wyszukiwarce (lewa kolumna przy katalogu ofert), żeby wyświetlić tylko te oferty menu, które mieszczą się w żądanym przedziale cenowym (w przeliczeniu na osobę przy 10 osobach na przyjęciu).

Ceny różnią się w zależności od wybranego chefa i od menu. Oto przykładowe ceny:

  • Romantyczna kolacja dla dwojga:  od 400 zł za osobę
  • Rodzinne przyjęcie urodzinowe dla 10 osób: od 140 zł za osobę
  • Kolacja dla 6 osób: od 150 zł za osobę
  • Brunch w domu dla 8 osób: od 120 zł za osobę
  • Wieczór z przyjaciółmi dla 8 osób: od 130 zł za osobę

Podane ceny są ALL INCLUSIVE. Najłatwiej sprawdzić ceny przeglądając katalog ofert, doprecyzowując liczbę gości oraz wybierając przedział cenowy. Jeśli nie znajdziecie cen, które Wam odpowiadają, skontaktujcie się z naszą obsługą <LINK KONTAKT>, pomożemy!

Negocjacje to może nieprecyzyjne określenie. Ale przez zmianę stylu podania kolacji można trochę zmienić cenę.Wybierz zamiast serwisu na indywidulanych talerzach podanie w stylu „rodzinnym“ na dużych półmiskach prosto na stół.  Koszty kolacji można obniżyć trochę również zmieniając droższe produkty na tańsze w niektórych pozycjach menu.

Po więcej szczegółów skontaktujcie się z nami <LINK KONTAKT>

Akceptujemy płatności on-line za pośrednictwem serwisu Paymento.pl Możesz użyć karty kredytowej bądź przelewu bankowego on-line. Płatność jest pobierana z góry. Uwaga - dbamy o Twoje bezpieczeństwo! Cała kwota jest przechowywana na dedykowanym koncie, a chef otrzymuje wynagrodzenie (poza zaliczką) dzień po zrealizowaniu usługi. W przypadku jakiegokolwiek problemu, zawsze możesz skontaktować się z nami!

Akceptowane karty płatnicze w naszym serwisie to Visa, MasterCard oraz AmericanExpress.

Z reguły alkohol jak i napoje bezalkoholowe nie są zawarte w cenie. Taką podjęliśmy decyzję, bo alkohol stanowi zawsze znaczną część kosztów rachunku w restauracjach. Więc jeśli sami kupicie wino do kolacji, relacja ceny do wartości będzie znacznie atrakcyjniejsza! Możecie zapytać naszą obsługę wcześniej o zarekomendowanie win do wybranego menu. Specjalny wine pairing przygotuje do wybranego menu nasz sommelier. Nasz Sommelier może też na Wasze życzenie dostarczyć Wam dobrane wino do domu.

Niektórzy chefowie oferują wina lub inne alkohole w ramach swoich ofert menu. Wówczas jest to wyraźnie zaznaczone w opisie menu.

Jeśli chcecie, żeby wino dostarczył nasz sommelier, skontaktujcie się z nami! Sommelier stworzą spersonalizowaną kartę win do kolacji w konsultacji z kucharzem i zgodnie z Waszymi wymaganiami, a także przygotuje atrakcyjną ofertę zakupu win z dostawą do Waszego domu przed kolacją. <LINK KONTAKT>

W trosce o najwyższą jakość naszych usług oraz bezpieczeństwo Klientów i ich gości, nasi chefowie na każdym przyjęciu noszą założone maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe. Z nami możecie czuć się w 100% bezpiecznie i celebrować wyjątkowe chwile niezależnie od sytuacji.

Rezygnację z opłaconego zamówienia prosimy składać mailowo na adres obsluga@ulalachef.com. Wg regulaminu Ulala Chef, przy odwołaniu zamówienia do 7 dni przed przyjęciem, Klient otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty z potrąceniem 5% opłat manipulacyjnych. Przy odwołaniu do 3 dni przed realizacją, Ulala Chef zwraca na konto Klienta 50% zapłaconej kwoty. Gdy rezygnacja z usługi następuje w czasie krótszym niż 3 dni do realizacji, Klientowi nie przysługuje prawo zwrotu.

Natomiast w praktyce każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie po konsultacji z chefem jego poniesionych na dany dzień kosztów zakupów itp. Rekomendujemy wtedy również zmianę terminu na późniejszy.