Szef kuchni Sommelier Tomasz Ikwanty

Chef Sommelier Tomasz Ikwanty

O chefie

Tomasz to  zawodowy degustator i koneser wina działający od ponad 10 lat na warszawskim rynku gastronomicznym. Zwraca  uwagę na bardzo istotny element jakim jest umiejętnie dobrane wino do poszczególnych dań kolacji. Nie powinno to być pozostawione przypadkowi. Otwierając się na nowe doznania smakowe, można dopełnić gamę uniesień kulinarnych poprzez skorzystanie z propozycji dobrania win do konkretnego menu.

Doświadczenie gastronomiczne zdobywał pracując w kilku prestiżowych miejscach - Belvedere, Hotel Bristol, Blue Cactus, Hotel Hilton, a także pracując w firmach winiarskich takich jak: Sommelier Dystrybucja, Moet-Hennessy Polska, The Fine Food Group.

Nie obce są mu również tajniki whisky single malt i dobrych koniaków. Częste podróże do winnic w Szampanii, Włoszech czy Cognac oraz Szkocji praktycznie wzbogaciły jego doświadczenie.

Obecnie zajmuje się warszawskim rynkiem gastronomicznym przeprowadzając i uczestnicząc w szkoleniach winiarskich z zakresu doboru win do potraw oraz umiejętnego serwowania ich, budowania świadomości znaczenia wina w gastronomii, tworzenia kart win oraz podnoszenia sprzedaży w restauracjach.

Tomasz ze swojej strony zobowiązuje się do przeprowadzenia przez to doświadczenie na kilka różnych sposobów. Może to być zarówno krótkie wprowadzenie w ocenę win podawanych danego wieczoru oraz krótkie historie z nimi związane, jak i zwrócenie uwagi na doznania płynące z kolejnych połączeń kulinarno-winnych, a skończywszy na dyskretnej obsłudze sommelierskiej.

W menu Tomasza znaleźć można  kilka przykładowych propozycji win mogących uświetnić każde przyjęcie. Są to tylko przykłady, zawsze można uszyć coś specjalnie na miarę.

Miasta

Warszawa + 50 km

Języki obce

polski

Dostępne menu