Szef kuchni Tomasz Królikowski

Chef Tomasz Królikowski

O chefie

Tomek Królikowski z kulinariami związany jest nieprzerwanie od ponad 20 lat. Swoją przygodę z gotowaniem zaczął od pracy w jednej z najlepszych włoskich restauracji w Polsce – Villa Toscania w Wielkopolsce, szkoląc się wcześniej pod czujnym okiem włoskich kucharzy w Mediolanie. Po pięciu latach wyjechał na wyspy brytyjskie, gdzie pracował m.in. w Londyńskim City oraz w West End - Royal Society, Royal College of Surgeons, Mansion House oraz dla British Library - pełniąc funkcję szefa kuchni. Jest niezwykle ambitny i – jak sam mówi – jest kucharzem, który zawsze szuka czegoś wyjątkowego.

Po powrocie do Polski w 2013 objął stanowisko Chefa w Bistro Słony serwując kuchnię tradycyjną w nowoczesnym, europejskim wydaniu. Obecnie, poza współpracą z Ulala Chef, prowadzi zajęcia Akademii Cook Up razem ze znanymi w kucharskim fachu ucząc od podstaw teorii i w praktyce. Owocną okazała się współpraca z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej – Porozumienie bez barier, czego efektem była wydana w listopadzie 2015 roku książka pt. Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie, na temat żywienia seniorów, ale dedykowana wszystkim, którzy chcą jeść smacznie i zdrowo.

Miasta

Warszawa + 20 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Anna (23 września 2019)

Pan Tomasz jest wspaniałym Kucharzem, który w 100% spełnił nasze oczekiwania. Dania, które przygotował były doskonałe, ciekawe i bardzo smaczne, a sam Pan Tomasz jest bardzo otwartym, uśmiechniętym, życzliwym i pomocnym człowiekiem. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Państwu za współpracę, ale przede wszystkim chcielibyśmy szczególnie podziękować Panu Tomaszowi za energię, którą wniósł w nasz event i za ogromne zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego dla nas przyjęcia.

Anna (18 marca 2019)

Prowadzenie i przygotowane dania fenomenalne, uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Anna (18 marca 2019)

Anna (17 lutego 2019)

Dziękujemy! Jest Ulala! Pycha i perfekcyjnie!

Katarzyna (11 czerwca 2018)

Otwarty, ciekawie opowiadający o swojej pracy i potrawach. Wie, kiedy zaangażować, a kiedy dac przestrzeń na rozmowy :)

Emila (12 października 2017)

Obłędne!!!

Katarzyna (11 marca 2017)

Wesoły, uśmiechnięty, kontaktowy i kompetentny. Bardzo ciekawe i odważne połączenia różnych smaków. Wszystko zgodnie z naszymi życzeniami, zarówno komunikacja z gośćmi jak i zaproszenie do siebie do kuchni. W pewnym momencie miałam wrażenie, że potrawy są za szybko serwowane i skończymy grubo przed czasem, ale na szczęście szykowanie deseru zostało przeciągnięte i goście ruszyli do kuchni, żeby osobiście zobaczyć przyrządzanie go. Dałabym w przyszłości bogatsze w ilość warzyw danie główne, mięsne. Podobało mi się, że kucharz rozmawia z gośćmi, a w szczególności moment kiedy wszyscy byliśmy w kuchni podglądać przygotowanie deseru. Skorzystałabym więcej z pomocy kelnerek i poprosiłabym, aby dbały o uzupełnianie wina w kieliszkach gości.

Joanna (27 czerwca 2016)

Profesjonalizm, urok osobisty, dbałość o szczegóły. Wszystko odbyło się zg. z umową.

Ela (11 czerwca 2016)

Smaczne potrawy, bardzo sympatyczna atmosfera. Luźna atmosfera w kontakcie z Tomkiem, chętnie odpowiadał na wszelkie pytania dotyczące serwowanych dań.

Joanna (21 maja 2016)

Profesjonalizm i talent kulinarny. Bardzo dziękujemy w imieniu własnym i gości.

Dostępne menu