Chef  Tomasz Królikowski

O chefie

Tomek Królikowski z kulinariami związany jest nieprzerwanie od ponad 20 lat. Swoją przygodę z gotowaniem zaczął od pracy w jednej z najlepszych włoskich restauracji w Polsce – Villa Toscania w Wielkopolsce, szkoląc się wcześniej pod czujnym okiem włoskich kucharzy w Mediolanie. Po pięciu latach wyjechał na wyspy brytyjskie, gdzie pracował m.in. w Londyńskim City oraz w West End - Royal Society, Royal College of Surgeons, Mansion House oraz dla British Library - pełniąc funkcję szefa kuchni. Jest niezwykle ambitny i – jak sam mówi – jest kucharzem, który zawsze szuka czegoś wyjątkowego.

Po powrocie do Polski w 2013 objął stanowisko Chefa w Bistro Słony serwując kuchnię tradycyjną w nowoczesnym, europejskim wydaniu. Obecnie, poza współpracą z Ulala Chef, prowadzi zajęcia Akademii Cook Up razem ze znanymi w kucharskim fachu ucząc od podstaw teorii i w praktyce. Owocną okazała się współpraca z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej – Porozumienie bez barier, czego efektem była wydana w listopadzie 2015 roku książka pt. Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie, na temat żywienia seniorów, ale dedykowana wszystkim, którzy chcą jeść smacznie i zdrowo.

Miasta

Warszawa + 20 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Joanna Affre: Profesjonalizm i talent kulinarny. Bardzo dziękujemy w imieniu własnym i gości.

Ela Sajczyk-Szydlik: Smaczne potrawy, bardzo fajna atmosfera. Chef bardzo sympatyczny, towarzyski, kompetentny. Podobała mi się luźna atmosfera w kontakcie z Tomkiem, chętnie odpowiadał na wszelkie pytania dotyczące serwowanych dań.

Joanna Grabowska-Górniak:  Profesjonalizm, urok osobisty, dbałość o szczegóły.

Dostępne menu