Na powitanie :)

 Agnieszka Górska     25 czerwca 2016 03:47      


Lubię mieć gości w domu. Lubię zasiadać przy wspólnym stole i uwielbiam jeść pyszne rzeczy. Ale nie lubię gotować. To nie dla mnie! Pewnego razu postanowiliśmy jednak z moim chłopakiem zorganizować przyjęcie z okazji Sylwestra u siebie w domu. Niewielkie przyjęcie dla 12 osób, kilka w miarę prostych dań. Sprawdziłam przepisy i zrobiłam listę zakupów. Pojechaliśmy do marketu. Po godzinie biegania między półkami miałam już wózek wypełniony po brzegi. Teraz tylko przeładować zakupy do samochodu, wyładować w kuchni. Potem stanie przy garach i pichcenie. Całe popołudnie. Potem szybkie porządki i sprzątanie w kuchni. Zaraz przyjdą goście, a ja jeszcze nie gotowa! W pośpiechu brałam prysznic i się ubierałam. Makijaż robiłam na prędce już słysząc dzwonki do drzwi. Po kilku minutach mogłam wreszcie dołączyć do gości. I co? I znów krzątanie się w kuchni, podawanie do stołu. I to wszystko w szpilkach i eleganckiej kiecce – a więc mega wygoda! ;)

 

Kiedy wreszcie z nimi usiadłam przy stole, czułam, jak mój kręgosłup woła o pomstę do nieba! Dwa kieliszki wina i zmęczenie zamieniło się w senność. Koło 23.00 zasnęłam zmęczona, z głową opartą o stół! Serio! Nie obudził mnie nawet huk fajerwerków o północy. Goście świetnie się bawili, a gospodyni zeszła ze sceny. A najgorsze, że następnego dnia rano trzeba było to wszystko jeszcze posprzątać.

 

Organizowanie przyjęcia w domu. Czy tylko ja tak mam? Komu z Was, tak jak mi, przyjęcie w domu kojarzy się z dużą ilością pracy albo stresem?

 

To wydarzenie sprzed wielu lat było chyba jednym z tych, które doprowadziły mnie do pomysłu na tę firmę. Na ten pomysł złożyło się prawdopodobnie jeszcze kilka innych czynników i doświadczeń, ale to było z pewnością ważne.

 

W tym miejscu się Wam przedstawię. Nazywam się Agnieszka Górska i jestem jedną z dwóch założycielek Ulala Chef. Prace nad koncepcją zaczęłam w grudniu 2014 roku, a więc od tego czasu minęło półtora roku. Na rynku jako Ulala Chef z ofertą pierwszych prywatnych kucharzy pokazaliśmy się w lipcu 2015. Niebawem świętować będziemy nasz pierwszy rok działalności! :)

 

Założyłam tę firmę, bo chciałam spełnić kilka misji. Z jednej strony zależało mi, żeby ułatwić ludziom (i sobie też!) organizowanie domowych przyjęć i kolacji. Niech wreszcie gospodarze mogą na równi ze wszystkimi gośćmi zasiąść przy stole i cieszyć się spotkaniem. Bo fajnie jest, jak wszyscy razem możemy cieszyć się tym wspólnym czasem. Przyjęcia w domu mogą być bardziej komfortowe niż przyjęcia w restauracji. To Wasza przestrzeń, Wy o niej decydujecie. Daje większą prywatność, dyskrecję, swobodę. Niech tylko przyjęcia w domu dostaną jeszcze ten walor dań pięknie podanych i dopracowanych jak z najlepszych restauracji.

 

I tu wchodzi dugi element. Kucharze. W mojej koncepcji równie ważny jak sama potrzeba u Klientów, którą chcemy adresować. Kluczowy jeśli chodzi o sukces projektu, jestem przekonana! W Polsce mamy wielu bardzo utalentowanych kucharzy. Ciężko pracujących i bardzo ambitnych. Widzimy ich chociażby w kolejnych seriach Top Chefa. Jadamy ich dania w restauracjach. I jesteśmy dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w Polsce gotowi docenić sztukę gotowania, jaką prezentują. Platforma Ulala Chef daje możliwość pokazania się wyjątkowym, wybranym chefom przed szerszą publicznością. Zaprezentowania umiejętności z bliska. I bezpośredniego kontaktu z Klientem, który jest tak ważny dla każdego, dla kogo gotowanie dla innych jest prawdziwą pasją. Naszą misją jest więc stwarzanie możliwości by potencjał tych utalentowanych kucharzy rozkwitał i żebyście mogli docenić go z bliska, we własnych domach wraz z Waszymi gośćmi!

 

Niedawno postanowiłam założyć blog dla Ulala Chef, żeby opowiadać Wam naszą historię na bieżąco. Będziecie mogli zajrzeć do nas od kuchni. Przyglądać się naszym wyzwaniom, decyzjom. Poznawać bliżej naszych kucharzy i ich historie. Poczytać o rzeczach, które nas ciekawią, ale i które Was ciekawią! Dlatego chętnie posłucham, jakie tematy dla tego bloga Wy proponujecie. Czym się powinniśmy w pierwszym rzędzie zająć? O czym napisać? Twórzcie to miejsce razem z nami. Rzucajcie pomysły, a razem zbudujemy tu coś fajnego :) Zapraszam! Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna