Podsumowujemy wyniki roku 2017

 Agnieszka Górska     01 stycznia 2018 19:41      


Ulala jest wciąż maleńką firemką. Wciąż w swojej początkowej fazie rozwoju, i na pewno maleńką w porównaniu do tego, gdzie sięgają nasze ambicje i plany. 2017 był dla nas rokiem jednak ważnym. Zrobiliśmy kilka dużych kroków w kierunku realizacji naszej długoterminowej strategii. To tym bardziej cieszy, jeśli zważymy, że zrobiliśmy to zupełnie samodzielnie, bez posiłkowania się jakimkolwiek zewnętrznym finansowaniem.

 

Kilka faktów z 2017, zatem:

 

Ponad 290% wzrostu przychodów w porównaniu do 2016

 

370% wzrost marży brutto, to pokazuje wyraźnie, że umiemy rosnąć zyskownie a nie tylko ilościowo

 

W 2017 postawiliśmy mocniej na sektor B2B i mamy efekty: 645% wzrost przychodów w tym segmencie

 

Urosły też przychody z przyjęć prywatnych - 190% vs. 2016

W tym segmencie niezmiennie cieszy nas najbardziej lojalność wracających Klientów prywatnych – to oni są absolutną podstawą naszego biznesu oraz najlepszymi jego ambasadorami.

 

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć po stronie B2B, z którego jesteśmy tak dumni, był  spektakularny projekt restauracji dla gwiazd festiwalu Open’er 2017 - pracowaliśmy nad nim ponad 10 miesięcy, by w ciągu kilku dni w szczerym polu lotniska Babie Doły w Gdyni postawić w pełni działającą wielką restaurację w namiocie  o powierzchni 400 metrów kwadratowych, ze wspaniałym 10-osobowym zespołem w kuchni pod wodzą chefa Sebastiana Olmy i 11-osobowym zespołem obsługi, która przez 5 dni funkcjonowania wydała 2 500 posiłków.

 

Po stronie obsługi Klientów prywatnych cieszy nas też umocnienie współpracy z Noble Concierge oraz początki obiecującej współpracy z Citi Handlowy w obszarze obsługi Klientów citi Gold. Cieszy nas zaufanie ze strony tak prestiżowych partnerów.

 

Po stronie rozwoju procesów operacyjnych w aplikacji webowej:

Doszliśmy w 2017 roku do punktu, w którym 100% naszych rezerwacji przyjęć prywatnych wykonywane jest przez www, w tym tzw. custom offers, czyli wszelkie przyjęcia skrojone specjalnie pod specyficzne potrzeby Klienta.

 

Wdrożyliśmy obsługę przez LiveChat, który okazał się bardzo wygodnym narzędziem i cenionym przez naszych Klientów.

 

Rozpoczęliśmy prace nad panelem dla chefów w naszej aplikacji webowej – pierwszy etap jest już gotowy do testowania przez kucharzy. To zadanie zmieni sposób zarządzania treściami i informacjami w naszych procesach operacyjnych.

 

Zespół

 

To był trudny rok pod względem budowy zespołu. Z pracy operacyjnej w Ulala odeszła moja wspólniczka Kasia Wajkowska, na jej miejsce długo szukaliśmy idealnego zastępcy. Wreszcie się udało dzięki Rafałowi Mularczykowi i Magdzie Wyspiańskiej i dziś mamy komfort uporządkowanego i sprawnie działającego backoffice, który pozwala skupić się na dalszym rozwoju biznesu.

 

W 2017 zbudowaliśmy zręby zespołu B2B i sukcesy 3 ostatnich kwartałów były możliwe dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i wynikom, jakie osiągnęły Ewa Quiam i Ola Kosińska.

 

Na pokładzie jest Konrad Hałas, nasz CTO, którego rola w organizacji urosła jeszcze w 2017 roku, a 2018 rzuca przed niego kolejne duże wyzwania.

 

Wsparcie Kasi, mimo że już nie operacyjne, ale strategiczne - zwłaszcza w obszarze zarządzania finansami – daje nam duży komfort dzięki jej wielkiemu doświadczeniu i wiedzy.

 

Jest też Piotr Wróblewski, nieoceniony doradca i osoba oferująca swoje wsparcie zawsze, kiedy potrzebujemy. A potrzebujemy cholernie często.

 

Z takim zespołem można osiągnąć naprawdę dużo. I dużo osiągniemy w 2018. Po prostu to wiem :)

 

GoUlala! Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna