Szef kuchni Rafał Wałęsa

Chef Rafał Wałęsa

O chefie

Rafał Wałęsa. Szef kuchni i właściciel Restauracji Sztuczka w Gdyni. Jak mówi, najważniejsze etapy jego kariery zawodowej to praca w Irlandii i własna restauracja. "Blisko 6 lat w dwóch 5-gwiazdkowych hotelach zagranicą - fundament mojej wiedzy o gotowaniu i pracy w zespole. Zaczynałem jako szef śniadaniowy, a skończyłem jako zastępca szefa kuchni hotelu z 2 restauracjami. Własna restauracja dała mi nieograniczoną możliwość rozwoju. Wszystko zależało ode mnie. Ograniczeniem był horyzont mojej wyobraźni :) "

Miasta

Sopot + 50 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Marta (14 lutego 2021)

Wszystko bardzo profesjonalnie przygotowane. Jedzenie bylo pyszne i pięknie podane. Nasi goście byli pod dużym wrażeniem.

Tomasz (4 grudnia 2018)

Dziekuję, potrawy były fantastyczne!

Karolina (16 czerwca 2018)

Wszystko było pyszne!

Aleksander (28 sierpnia 2016)

Rafał wyserwował w warunkach polowych dania, które ma na stałe w menu restauracji nie idąc przy tym na żadne kompromisy! Bardzo się zaangażował, bardzo starał żeby wszystkie było tak jak powinno. Wyszedł daleko poza to co obejmuje zwykle takie zlecenie.

Kasia (13 grudnia 2015)

Niekonwencjonalne dania, podane w ciekawy sposób. Pomysłowa kuchnia , która może zaskoczyć gości.

Kasia (13 grudnia 2015)

Pyszne. Jedzenie było trafione w punkt! Trochę pracy przed Rafałem, jeśli chodzi o komunikację z gośćmi, ale to tylko drobne zastrzeżenie, a nie poważna uwaga :)

Agata (13 grudnia 2015)

Smaki wspaniałe. Dobra energia. Dziekuję za inspiracje.

Agnieszka (13 grudnia 2015)

Sałata cezar była zaskakująco oryginalna w formie i doskonała w smaku. Łosoś wprost rozpływał się w ustach i cudownie uzupełniał go przepyszny sos porowy. Wykwintne i subtelne danie, w dodatku przepięknie zaprezentowane na talerzu. A deser - po 5 sporych daniach podanie deseru jest dużym wyzwaniem. A deser właśnie okazał się dla mnie absolutnie cudownym zwieńczeniem wieczoru. Zaskakująco lekki, subtelny, genialny. Brawo! Rafał Wałęsa to kucharz wybitny, o wielkim talencie. Urocza osobowość i wielka wiedza. Jestem przekonana, że prywatne kolacje z udziałem Rafała będą go świetnie rozwijać i dawać dodatkową satysfakcję, a gościom zapewnią niezapomniane przeżycia smakowe z kuchnią z wysokiego C.