Chef  Rafał Lorenc

O chefie

Rafał Lorenc to wieloletni szef kuchni pochodzący z Warszawy, ćwierćfinalista programu Top Chef, doradca kulinarny, zdobywca tytułu szefa roku regionu zachodnio-pomorskiego, a co najistotniejsze kucharz z wyboru i zamiłowania. Od 2016r. szef kuchni i właściciel restauracji w Koszalinie - Projekt Kuchnia. Restauracja znalazła się w przewodniku Poland 100 Best Restaurants  - przewodniku po najlepszych restauracjach w kraju.
 
Przygodę z kuchnią rozpoczął w 2004 r. na warszawskim gastronomicznym podwórku. Jako młody człowiek bardzo szybko zaraził się pasją do gotowania i poczuł głód wiedzy z tym związany. W początkowej fazie często zmieniał miejsca pracy szukając nowych inspiracji, technik, produktów, podejść, nieustannie podpatrując szefów kuchni i kucharzy. Zachwycony modną wtedy kuchnią fusion łączył najdziwniejsze produkty z różnych stron świata uzyskując zaskakujące połączenia i efekty.
 
To co dziś określa go w jego podejściu do jedzenia to świadomość produktów, technik kulinarnych, zachodzących podczas gotowania procesów i wykorzystywanie tej wiedzy w przemyślany spójny sposób tak aby osiągnąć pożądany efekt. Jego kuchnia jest prosta i logiczna, punktem wyjścia jest zawsze smak.
 
Rafał zaangażowany jest w ruch na rzecz ochrony tradycyjnej kuchni regionalnej (slow food). W swojej restauracji korzysta często z lokalnych produktów.

Miasta

Koszalin + 50 km

Recenzje

Marek (28 kwietnia 2019)

Było idealnie. Zupa z bałtyckich ryb będzie nam się śniła po nocach :)

Maciej (12 września 2017)

Wszystko było perfekcyjne. Chef Rafał oraz jego ekipa była strzałem w 10. Naprawdę nie dałoby się wymyśleć żadnego negatywnego komentarza.

Artur (30 listopada 2015)

Bajka! Mistrz w swoim fachu.

Paulina (5 listopada 2015)

Niebo w gębie, chef świetny, komunikatywny, rzeczowy, z poczuciem humoru

Anna (28 października 2015)

Wspaniale skomponowane potrawy, zaskakujące połączenia. Sztuka na talerzu. Bardzo interesujący człowiek a dodatkowo świetnie gotuje. Inspirujące spotkanie.

Krystyna (27 października 2015)

Wyśmienite

Robert (27 października 2015)

Bardzo reprezentacyjny. Ciekawie opowiada i o swojej pasji i pracy. Poza gotowaniem zabawia gości.

Agnieszka (27 października 2015)

Chef kompletny dla Ulala Chef. Świetny warsztat, doskonałe smaki, ale i lekkość w kontaktach z gośćmi. Umiejętność prezentacji swojej pracy i snucia opowieści. Bardzo wysoko oceniam. No może ta niechęć do sprzątania... ;) ale Rafał wybrnął z tego obronną ręką. Doskonale skomponowane menu. Świetne smaki! Po zachęceniu ze strony gości - jeszcze swobodniejsza z nimi rozmowa. Podobało mi się.

Dostępne menu