Szef kuchni Łukasz Rogowski

Chef Łukasz Rogowski

O chefie

Gotuje od 16-tego roku życia, odkąd zaczął naukę w Technikum Gastronomicznym. Pracował w kilku ekskluzywnych restauracjach po zajęciach, w weekendy oraz w wakacje. Wtedy już wiedział, że to jest to, co chce w życiu robić i wcale nie przaraziła go praca po 15-16 godzin dziennie.

Po skończonej szkole zdobywał doświadczenie na wielu stanowiskach od pomocnika kucharza do zastępcy Szefa. 4 lata temu postanowił podnieść swoje kwalifikacje i wyjechał do Anglii. Pracował tam w kilku ekskluzywnych restauracjach i hotelach na świeżych, znakomitych i wtedy mu nieznajomych produktach.

Po powrocie do Polski podjął współpracę z Restauracją Stara Rzeźnia, następnie pracował jako Sous Chef w Grand Park Hotelu. Obecnie jest Szefem Kuchni Hotelu Novotel Szczecin Centrum oraz Ibis Szczecin.

Praca w kuchni to jego pasja i sposób na życie. Preferuje kuchnię polską połączoną z francuską - nowoczesną, fusion, fine dinning oraz molekularną. Gotując na prywatnych kolacjach stara się urozmaicać menu tak, aby zachwycić podniebienie każdego gościa. Wyróżnia go przede wszystkim pomysłowość, charyzma i spojrzenie na kuchnię od innej perspektywy.

Miasta

Szczecin + 50 km

Berlin + 20 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Robert (14 lutego 2021)

Fajny, wyluzowany człowiek, z dużą wiedzą o swojej pracy. Polecamy.