Pomysł na małe wesele w domu

 Agnieszka Hryciuk     09 lipca 2020 15:36      


Wielka sala weselna? Oczepiny? Długa lista gości? Rodzina, której nawet nie znamy? Dziś odchodzimy już od tradycyjnych modeli i podążamy za własną wizją ślubu. Coraz więcej par wybiera kameralną ceremonię i małe przyjęcie weselne w domu. Jeśli i Wy planujecie małe wesele, sprawdźcie, jak zorganizować wesele w domu i jaki mamy pomysł na obiad weselny!

Pomysł na małe przyjęcie weselne w domu

 

Wyobraźcie sobie duży stół, aromatyczne potrawy, klimatyczne oświetlenie, małe grono bliskich i Was… Brzmi wspaniale?Wystarczy tylko zadbać o kilka szczegółów, a małe wesele w domu może być bajeczne i wyjątkowe. Ślub to najważniejszy dzień w Waszym życiu, niech wygląda tak, jak chcecie. Jak zorganizować małe wesele w domu?

Pomysł na małe wesele przy jednym stole

Na dużym przyjęciu sadza się gości przy kilku stołach, a goście bawią się w grupach. Pojawiają się też różnice charakterów i brak tematów do rozmów. Małe wesele ma dużą zaletę – można zebrać gości przy jednym stole i miło spędzić czas w gronie najbliższych!  

 

Małe wesele w ogrodzie

Jeśli organizujemy wesele w domu z ogrodem, obiad weselny może być na świeżym powietrzu. Przygotujmy stół, baldachim chroniący przed słońcem, oświetlenie na wieczór, a stworzymy atmosferę kameralnej uroczystości.

 

Tematyczne przyjęcie weselne w domu

Martwisz się o atmosferę? Przyjęcie weselne w domu wcale nie musi być nudne! Małe wesele tematyczne to gwarancja dobrej zabawy. Poproście gości o niestandardowe stroje. Hawajskie kwiaty? Barokowe kostiumy? Bohaterowie z kreskówek i filmów? Celebryci? Jak tu się nudzić?

Obiad weselny w domu, czyli menu na przyjęcie weselne

 

Małe wesele nie wymaga wielu potraw, ale obiad weselny w domu niech będzie uroczysty! Przyjęcie może też długo potrwać, warto więc przygotować smaczne przekąski. Taki poczęstunek docenią wszyscy goście. Menu powinno składać z zup, mięs, dodatków, ciast, tortu, wędlin.

 

Obiad weselny w domu to najczęściej:

 • rosół,
 • żurek,
 • flaczki,
 • wszystkie mięsa,
 • ziemniaki,
 • kluski śląskie,
 • frytki,
 • surówki,
 • ryby,
 • wędliny,
 • sery,
 • sałatki.

 

Jeśli wśród gości są osoby starsze, sprawdzonym rozwiązaniem jest tradycyjna kuchnia polska, a mając w zanadrzu coś tradycyjnego, obiad weselny w domu to też okazja, by zaskoczyć gości czymś specjalnym! Warto podać wyszukane potrawy, jakich goście jeszcze nie znają! Może Wariacja Chefa Tomasza?

Przyjęcie weselne w domu – jak zorganizować małe wesele?

 

Przyjęcie weselne w domu wymaga dużo pracy. Jeśli sądzicie, że małe wesele w domu przygotujecie sami, to tak nie jest. Przyrządzanie dań, nie jest proste. W dniu wesela będziecie padać ze zmęczenia. Przecież to Wasz dzień! Nie możecie podawać do stołu! Bawcie się i cieszcie własnym szczęściem! To szczególna okazja, aby zgromadzić się przy wspólnym stole. Ten czas i tak za szybko minie. Niech będzie wyjątkowy…

 

Nie musicie zatrudniać całego sztabu ludzi ani stać w kuchni! Zamówcie naszego Chefa! On zrobi wszystko za Was! Wybierzcie menu i datę, podajcie liczbę gości, a Chef zjawi się z elegancką zastawą, produktami i będzie gotował w Waszej kuchni! Potem zaserwuje dania do stołu i... szybko się zwinie?! ;) Nie! Najpierw po sobie posprząta! Prawda, że to lepsze niż zwykły catering? Wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia!

 

Zdjęcie: <a href='https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/kwiat'>Kwiat zdjęcie utworzone przez wirestock - pl.freepik.com</a> Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna