Chcesz efektywnie pracować w domu? Nie trać czasu na gotowanie!

 Agnieszka Hryciuk     24 kwietnia 2020 12:41      


W ostatnich tygodniach wiele firm oddelegowało pracowników do pracy zdalnej w trybie home office. Jesteś jednym z nich? Przeczytaj, jak ułatwić sobie pracę w domu, by była efektywna oraz zdrowa dla ciała i umysłu.

Jak pracować w domu: przygotuj siebie i miejsce pracy

Jednym z podstawowych błędów osób pracujących zdalnie z domu jest zaczynanie pracy tuż po przebudzeniu i snucie się przez cały dzień w piżamie. Przez pierwsze kilka dni może to być nawet wygodne, ale w dłuższej perspektywie grozi zgnuśnieniem i utratą motywacji. Postaraj się utrzymać codzienne rytuały tak, jakbyś nadal jeździł/a do biura. Zanim usiądziesz przy biurku, weź prysznic, uczesz się, zjedz śniadanie. Choć w domu żaden dress code nie obowiązuje, warto przebrać się w czysty strój dzienny.

Pamiętaj też o przygotowaniu właściwego miejsca pracy. Wydaje się, że pracując w domu, z laptopem można zainstalować się gdziekolwiek – na łóżku w sypialni, na kanapie w salonie, a w ciepły, słoneczny dzień wyjść z leżakiem na balkon lub do ogrodu. Sytuacja komplikuje się jednak, jeśli po otoczeniu kręcą się też inni członkowie rodziny – partner, dzieci, czy współlokatorzy. Dobrze jest wybrać do pracy miejsce możliwie najbardziej odporne na codzienny harmider, z dala od telewizora i szlaków przemierzanych przez domowników.

Jak pracować zdalnie: unikaj rozpraszaczy

Podczas pracy w domu zaciera się granica między życiem prywatnym a zawodowym. Skutecznie wytrącające z rytmu pracy jest nie tylko surfowanie po internecie, czy zerkanie kątem oka na telewizor. W domu czyha wiele pokus. Pamiętaj, że choć odkurzenie mieszkania czy ugotowanie obiadu może się wydawać świetnym pomysłem na spędzenie przedpołudnia (i jakże produktywnym!), w rzeczywistości tylko rozciągnie Twój dzień pracy. Czekające w kolejce zadania służbowe i tak trzeba będzie w końcu wykonać, a czy nie lepiej zrobić to przed 16, niż siedzieć nad nimi przez cały wieczór?

Niektórych rozpraszaczy nie da się oczywiście uniknąć – choćby Twoja organizacja pracy była doskonała, inni domownicy, sąsiedzi, czy domowe zwierzęta nie pozwolą Ci się skupić na pracy w 100%. Mimo to, warto próbować. Wyeliminuj więc z otoczenia tyle rozpraszaczy, ile tylko możesz.

Jak pracować w domu: zaplanuj posiłki i przestań gotować

Pracując zdalnie łatwo popaść w skrajności. Jedni tak bardzo angażują się w pracę, że zapominają o jedzeniu lub zdają się na zamawianie fastfoodów, inni uznają, że praca bez wychodzenia z domu to doskonała okazja, by częściej gotować domowe obiady. Pierwsza opcja to prosta droga do otyłości i problemów zdrowotnych, druga… cóż, nic tak skutecznie nie burzy planu dnia, jak kuchenna krzątanina.

Rozwiązaniem, które pozwoli Ci oszczędzić czas, a jednocześnie nadal jeść zdrowe i pełnowartościowe posiłki, jest catering całodniowy. Zamawiając posiłki całodniowe w opcji tygodniowej, czyli 5 posiłków przez 5 dni w tygodniu, codziennie rano otrzymasz zestaw 5 kompletnych posiłków – od śniadania do kolacji.

Gdzie szukać obiadów z dostawą do domu?

W dużych miastach z łatwością znajdziesz firmy wyspecjalizowane w cateringu całodniowym, ale wysokiej jakości obiady domowe z dowozem możesz też zamówić prosto od najlepszych szefów kuchni.

W Warszawie, zestawy tradycyjne lub wegetariańskie, przygotuje dla Ciebie duet Magda i Ariel Ziółkowscy oraz chef Paweł Michałowski, a pyszne zestawy wegańskie znajdziesz u Mai Wirowskiej. W Łodzi catering zamówisz u Tomasza Janczewskiego, w Poznaniu polecamy Annę Marciniak. Wszyscy szefowie kuchni, z którymi współpracujemy, przygotowują również posiłki dla najmłodszych, dzięki czemu obiady z dostawą do domu możesz zamówić dla całej rodziny.

  Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna