8 mitów na temat przyjęć w domu z kucharzem z Ulala Chef

 Agnieszka Górska     13 stycznia 2018 21:45      


Czasami rozmawiając z nowymi Klientami spotykamy się z mitami i mylnymi wyobrażeniami na temat naszych usług. Uznaliśmy, że warto poświęcić wpis na blogu, żeby je rozwiać. Przeczytajcie, może Wam również to zestawienie wyda się przydatne?

 

MIT 1: W kuchni powinien być profesjonalny sprzęt, bo kucharz nie będzie przecież gotował na zwykłym domowym sprzęcie

 

Nasi kucharze tak projektują swoje menu, żeby można je było łatwo wykonać w każdej domowej kuchni. Potrzebna jest tylko kuchenka i piekarnik. To wszystko. Jeśli masz drobny sprzęt taki jak garnki czy patelnie, to kucharz ich użyje. A jeśli uzna, że potrzeba jest ich więcej, przywiezie ze sobą co potrzeba. Kucharz zadzwoni do Ciebie na kilka dni przed przyjęciem i dokładnie zapyta, jaki sprzęt jest na miejscu, żeby wiedzieć co ewentualnie powinien przywieźć ze sobą.

 

MIT 2: Kuchnia w domu musi być duża, żeby kucharz czuł się komfortowo.

 

Wcale nie! Nasi kucharze umieją dobrze sobie radzić nawet w niewielkich kuchniach :) Wiecie, że czasem kuchnie restauracyjne bywają dużo mniejsze niż sobie wyobrażacie? Dobry prywatny kucharz umie odnaleźć się w każdych warunkach. Ważne, żeby przed imprezą przygotować kuchnię tak,  by jak największa część blatów była wolna od wszelkich sprzętów i dekoracji, które na nich zwykle trzymamy. I jeśli to możliwe, zróbcie miejsce na 1-2 półkach w lodówce, żeby kucharz mógł tam położyć swoje produkty. To wszystko :)

 

MIT 3: Powinienem mieć duży komplet ładnej zastawy, żeby starczyło dla wszystkich gości, do wszystkich dań i wyglądało estetycznie na stole. To samo ze sztućcami.

 

O tym też pomyśleliśmy! W cenie naszych menu jest zawsze standardowo uwzględniony wynajem eleganckiej zastawy dopasowanej do poszczególnych dań. Oraz wynajem sztućców. To wszystko przywozi i zabiera ze sobą kucharz. Ty potrzebujesz mieć swoje jedynie szkło do napojów (a i to możemy dla Ciebie wynająć, jeśli zajdzie taka potrzeba).

 

Tatar z sarny; chef Marcin Piotrowski

 

MIT 4: Muszę zrobić zakupy wszystkich produktów do menu dla kucharza.

 

Zakupy produktów do menu przyjęcia to ciężka praca, pochłania dużo czasu. My zdejmujemy to z barków naszych Klientów. A jednocześnie dzięki temu nasi kucharze mogą zaopatrywać się u swoich ulubionych dostawców wysokiej jakości produktów. Czasem bardzo trudno dostępnych. A Ty masz temat z głowy i czas dla siebie. (ceny naszych menu uwzględniają już zakupy wszelkich produktów potrzebnych do przygotowania menu).

 

MIT 5: W domu powinien być duży stół dla gości i odpowiednia liczba krzeseł.

 

Przy większych przyjęciach rzadko zdarza się, że mamy w domu tak duży stół jak będzie potrzebny. To samo z krzesłami. Dlatego w Ulala Chef współpracujemy z wypożyczalniami takich sprzętów, w bardzo atrakcyjnej cenie (stół od ok. 13 zł/szt; krzesło ok. 10 zł/szt) i z dowozem do Klientów. Możemy też dobrać i wynająć obrusy, tkaninowe serwety i inne dekoracje.

 

MIT 6: Takie zamawiane przyjęcie z kucharzem odpada, kiedy ma się wśród gości osoby z ważnymi wykluczeniami diety.

 

Nic bardziej mylnego! Jeśli wśród gości znajdą się osoby z ograniczeniami diety, wystarczy o tym uprzedzić naszego kucharza. Z łatwością zmodyfikuje on menu indywidualnie dla tej osoby.

 

MIT 7: Kiedy w mojej kuchni pracuje kucharz, ja jako gospodarz i tak muszę mu pomagać i podawać różne rzeczy.

 

Ależ przeciwnie :) Nasza filozofia polega na tym, że gospodarze mają cieszyć się przyjęciem na równi ze swoimi gośćmi. I nie planujemy dla nich żadnych zadań w kuchni. Chef przyjedzie około 2 godzin przed startem serwisu. Pokaż mu wtedy kuchnię, poinstruuj jak włącza się kuchenka i piekarnik. Gdzie leżą garnki i patelnie i to wszystko! Ty teraz masz dwie godziny dla siebie - na relaks, przebranie się, a potem przywitanie gości, rozmowy i cieszenie się wspólnym czasem. A kuchnia jest całkowicie w rękach naszego chefa, z łatwością się tam odnajdzie!

 

MIT 8: Po pracy kucharza jest sporo sprzątania w kuchni i to wszystko będzie na mojej głowie.

 

Kucharz po zaserwowaniu ostatniego dania sprząta kuchnię dokładnie. Tak, żeby nie było śladu po jego pracy. Czy to nie cudowne? Przecież sprzątanie po przyjęciu jest jeszcze bardziej nielubianym obowiązkiem niż samo przygotowywanie i zakupy! A w naszym przypadku masz temat z głowy. Wychodzą goście, a Ty już możesz szykować się do snu czy wieczornego relaksu. O tym też pomyśleliśmy w Ulala Chef.

  Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna