Szef kuchni Volodymyr Skulinets

Chef Volodymyr Skulinets

O chefie

Volodymyr jest pasjonatem gotowania. Od 2012 roku pracuje w branży gastronomiczno-hotelarskiej, choć kiedy kocha się to, co się robi,  to nie jest to praca, a sama przyjemność. Bez gastronomii nie wyobraża sobie życia. To sztuka.

Wszystko zaczęło się we Włoszech w 2011 roku, gdzie mieszkał przez ponad rok z babcią. Otaczały go osoby, dla których jakościowe produkty, domowa kuchnia, wykwintne wino było codziennością. Dla niego to kwintesencja tego co dzisiaj chce przekazać innym.

W swojej kuchni stara się odtworzyć tradycję miejsca, w którym się aktualnie znajduje. Szukać inspiracji w tradycyjnych, zapomnianych przepisach, bazować na produktach lokalnych, badać historie ludzi, którzy się za nimi kryją, jak pracują. Stawia na produkty sezonowe, ich bogactwo smaku w określonym czasie, na bliskość natury i jej znaczenie na talerzu.
Odkrywanie smaków, ich łączenie w niestandardowe kompozycje, fermentacja produktów, wykorzystanie ich w pełni. Ważne jest przekazanie tego, że jemy żeby żyć, ale to nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb, ale przyjemność.
Dawanie przyjemności z jedzenia, tworzenie historii.

Volodymyr chciałby, żeby ludzie odkrywali dla siebie nowe rzeczy, nowe smaki, dlatego tak ceni rozmowy z gośćmi, dzielenie się wiedzą, tworzenie atmosfery. 

Volodymyr nie ma celu do osiągnięcia, dla niego ważna jest droga, którą ma przemierzyć.

Miasta

Berlin + 60 km

Wrocław + 60 km

Języki obce

ukraiński, rosyjski, polski, angielski

Dostępne menu