Szef kuchni Tomasz Wencek

Chef Tomasz Wencek

O chefie

Tomasz gotuje by dawać ludziom radość. Radość z pysznego jedzenia, z towarzystwa przy stole, z momentu zatrzymania i wyciszenia, radość z kolacji, podczas której dzieją się niepowtarzalne chwile. To co gotuje jest mieszanką jego doświadczeń. Począwszy od wspomnień pomagania mamie przy obiedzie, odkrywania dzikiej natury razem z tatą i bratem, inspirującej pracy w najlepszych restauracjach w Barcelonie - Coure i Alkimia (1*Michelin), oszałamiających posiłków fine dining zjedzonych w Berlinie, Kopenhadze i Londynie, przepysznych street foodów z południa Włoch i odległego Peru.

Dzięki wieloletniej pracy jako kucharz i szef kuchni we wrocławskim bistro Dinette odkrył, że w gotowaniu najważniejsze są produkty - ich świeżość, jakość i pochodzenie. Gotuje zgodnie z kalendarzem sezonowości i stara się korzystać z potencjału lokalnych produktów. Przyrządza eleganckie, subtelne i komfortowe dania. Jego wielką skrytą pasją jest gotowanie ogniem - w ognisku, na grillu czy pod ziemią.

Miasta

Wrocław + 100 km

Berlin + 30 km

Dresden + 50 km

Leipzig + 50 km

Języki obce

polski, angielski, hiszpański

Recenzje

Kasey (5 marca 2024)

Wieczór był jednym z najlepszych, jakie organizowaliśmy i jest to w dużej mierze zasługa Tomasza, Arkadiusza, Elizy i Patrycji. Otrzymaliśmy wiele komplementów na temat jedzenia, napojów (ze szczególnym uwzględnieniem wina) i obsługi. Chciałbym jeszcze raz podziękować Tomaszowi, zespołowi i Ulala Chef za pomoc w zorganizowaniu kolejnego wspaniałego wydarzenia.

Krzysztof (27 listopada 2022)

Tomek przygotował świetną kolację, ktorej hitem był jeleń. Serdecznie dziękujemy i na pewno skorzystamy ponownie!

Jagna (22 listopada 2020)

Pan Tomasz prowadził nam urodzinowe warsztaty kulinarne dla 10-letniej córki i jej gości. Dzieci przygotowywały dwa dania z kuchni azjatyckiej. Była to dla nich ogromna atrakcja i super udany pomysł. Z mojej strony mogę powiedzieć, że organizacja, realizacja, smak potraw - wszystko na 10! A pan Tomasz jest sympatycznym i ciekawym szefem kuchni. Myślę, że jeszcze się spotkamy, tym razem na dorosłym spotkaniu:)