Szef kuchni Sławomir Saguła

Chef Sławomir Saguła

O chefie

Kucharz z zawodu ale i z zamiłowania, absolwent zespołu szkół hotelarsko-turystycznych w Zakopanem. Uczestnik i laureat wielu konkursów kulinarnych na terenie Polski, między innymi: Lart de la Cuisine Martell 2014r., kuchnia grecka 2016 i 2017, kuchnia polska 2016, expo sweet 2013/2014, Ale pasztet 2015, Galicyjskie Smaki 2017, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na najlepszą potrawę z pstrąga 2014, itp. Uczestnik wielu szkoleń kulinarnych. Samouk czerpiący inspirację z obserwacji i nabywanych doświadczeń. Od początku swojej gastronomicznej kariery związany z regionem Podhala.

Zdobywał doświadczenie w najlepszych hotelach na Podhalu, między innymi: Hotel Bukovina, Hotel Crocus, następnie jako Szef kuchni w Hotelu Zbójnicówka restauracji Javorina i Hotelu Grand Nosalowy Dwór. Obecnie tworzy nowy projekt gastronomiczny w Rezydencji Gubałówka, która znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji i będzie miejscem wyjątkowym. Stara się opierać swoją kuchnię na naturalnych produktach kuchni regionalnej i polskiej lecz nie zamyka się na inne kuchnie ze świata. Wykorzystuje najnowsze technik i trendy gastronomiczne. Proponuje Państwu kuchnię autorską.

„Kucharz z pasją wracając do domu po ciężkiej pracy jest w stanie gotować dla ludzi, na których mu zależy bez względu na to jaki jest zmęczony. Kucharz, któremu nie chce się gotować w domu jest tylko osobą pracującą na kuchni a nie prawdziwym kucharzem, bo kucharz to nie zawód tylko styl życia” Saguła Sławomir

Miasta

Zakopane + 40 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Paulina (22 czerwca 2022)

przyjęcie udało się bardzo :) Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

Tobiasz (25 listopada 2017)

Oprócz smacznych potraw podczas kolacji panowała bardzo przyjemna atmosfera. Mimo ekstremalnych warunków przygotowane dania były mistrzowskie. Szef kuchni pełną gębą! Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wielu kulinarnych sukcesów! :)