Szef kuchni Sławomir Saguła

Chef Sławomir Saguła

O chefie

Kucharz z zawodu ale i z zamiłowania, absolwent zespołu szkół hotelarsko-turystycznych w Zakopanem. Uczestnik i laureat wielu konkursów kulinarnych na terenie Polski, między innymi: Lart de la Cuisine Martell 2014r., kuchnia grecka 2016 i 2017, kuchnia polska 2016, expo sweet 2013/2014, Ale pasztet 2015, Galicyjskie Smaki 2017, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na najlepszą potrawę z pstrąga 2014, itp. Uczestnik wielu szkoleń kulinarnych. Samouk czerpiący inspirację z obserwacji i nabywanych doświadczeń. Od początku swojej gastronomicznej kariery związany z regionem Podhala.

Zdobywał doświadczenie w najlepszych hotelach na Podhalu, między innymi: Hotel Bukovina, Hotel Crocus, następnie jako Szef kuchni w Hotelu Zbójnicówka restauracji Javorina i Hotelu Grand Nosalowy Dwór. Obecnie tworzy nowy projekt gastronomiczny w Rezydencji Gubałówka, która znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji i będzie miejscem wyjątkowym. Stara się opierać swoją kuchnię na naturalnych produktach kuchni regionalnej i polskiej lecz nie zamyka się na inne kuchnie ze świata. Wykorzystuje najnowsze technik i trendy gastronomiczne. Proponuje Państwu kuchnię autorską.

„Kucharz z pasją wracając do domu po ciężkiej pracy jest w stanie gotować dla ludzi, na których mu zależy bez względu na to jaki jest zmęczony. Kucharz, któremu nie chce się gotować w domu jest tylko osobą pracującą na kuchni a nie prawdziwym kucharzem, bo kucharz to nie zawód tylko styl życia” Saguła Sławomir

Miasta

Zakopane + 40 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Tobiasz (25 listopada 2017)

Oprócz smacznych potraw podczas kolacji panowała bardzo przyjemna atmosfera. Mimo ekstremalnych warunków przygotowane dania były mistrzowskie. Szef kuchni pełną gębą! Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wielu kulinarnych sukcesów! :)