Szef kuchni Sebastian Maliszewski

Chef Sebastian Maliszewski

O chefie

Uwielbia kuchnię włoską oraz francuską podaną w sposób nowoczesny. W swoich daniach stawia na jakość produktów. Lubi odkrywać nowe smaki, więc często podróżuje po świecie. Jego ulubionymi miejscami w Europie są Rungis Market w Paryżu oraz Market przy La Rambla w Barcelonie.

Kuchnia fascynowała go od najmłodszych lat. Jego pierwszą książką kucharską była książka „Pascal po prostu gotuj", można powiedzieć, że od tego się zaczęło. Jego rodzina twierdzi jednak, że ma to po dziadku, który pracował na statkach pasażerskich jako kucharz.

Po ukończeniu technikum gastronomicznego w Gdyni wyjechał do Irlandii, gdzie zaczął swoją karierę zawodową. Pracował tam w jednej z bardziej prestiżowych restauracji - “Fern House” by Avoca.

Sebastian serwował też swoje menu podczas spotkań Masterclass Sztuka konwersacji - są to prywatne kolacje organizowane przez magazyn Viva oraz restaurację Flaming & Co. Miał okazje przygotowywać kolacje dla: Romana Polańskiego, Krystyny Jandy, Tomasza Kota oraz dla Pana Premiera Jerzego Buzka.

W gotowanie wkłada całe serce i zanangażowanie, lubi dążyć do perfekcji, którą odzwierciedla w swoich daniach.

Miasta

Kraków + 150 km

Języki obce

polski, angielski

Dostępne menu