Chef  Paweł Michałowski

O chefie

Gotowaniem i miłością do jedzenia zaraził go ojciec, który w latach osiemdziesiątych pracował jako kucharz w Londynie. Już wtedy wiedział, że szkoła gastronomiczna to jedyny właściwy kierunek. Po ukończeniu z wyróżnieniem Technikum Gastronomicznego na Poznańskiej w Warszawie jako dziewiętnastolatek zdecydował się wyjechać do Monachium, by tam w słynnym hotelu Bayerischer Hof zdobywać pierwsze szlify zawodowe. Tam też po raz pierwszy miał okazję zetknąć się ze standardami gwiazdkowej kuchni w restauracji Atelier.

Następnie przeniósł się do Dublina, gdzie pracował w butikowym hotelu The Merrion obserwując pracę dwugwiazdkowej restauracji-Patrick Guilbaud. Po roku, już jako szef zmiany, rozpoczął dwuletnią współpracę z najbardziej ekskluzywną siecią hotelową na świecie The Four Seasons Hotels and Resorts.

Po powrocie do Polski Pani Magda Gessler zaproponowała mu stanowisko szefa kuchni w nowo otwieranej restauracji Gar w Warszawie, które przyjął. Następnie było stanowisko zastępcy szefa kuchni w rezydencji Jego Ekscelencji Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce, dzięki któremu dostał pracę szefa zmiany w Mosimann's Private Dining Club w londyńskiej dzielnicy Belgravia, gdzie miał zaszczyt gotować dla Jego Królewskiej Mości Księcia Karola i Rodziny Królewskiej.

W Londynie szkolił się też w legendarnej trzygwiazdkowej Restaurant Gordon Ramsay pod wodzą Claire Smith i Matta Abe oraz odbył staż u australijskiego szefa kuchni Bretta Grahama w The Ledbury, jednej z najlepszych restauracji na świecie wg. listy "50 Best Restaurants".

Po raz kolejny powrócił do Polski, aby jako szef kuchni otworzyć i prowadzić restauracje w pierwszym w Polsce klubie biznesowym Pure Sky Club.

Od 2013 roku Paweł pracuje jako szef kuchni Jego Ekscelencji Ambasadora Australii w Polsce, Republice Czeskiej i na Litwie, gdzie gotuje dla polityków i dyplomatów. Fascynacja kuchnią azjatycką spowodowała, iż od kilku lat każde wakacje spędza podróżując po Azji, zgłębiając tajniki i smaki orientu. W 2016 roku dzięki przychylności Pana Ambasadora odbył miesięczny staż w dwugwiazdkowej restauracji Narisawa w Tokio, uznawanej za najbardziej kreatywną restaurację w Japonii.

Marzy mu się autorska restauracja, gdzie mógłby wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia kulinarne.

Miasta

Warszawa + 30 km

Języki obce

polski, angielski, niemiecki

Recenzje

Otylia Bieniek: Idealne połączenia smakowe świetnie skomponowane z estetyką na talerzu. Dania nie były przekombinowane. Dzięki temu widoczny i wyczuwalny był smak dodatków do potraw. Rewelacja, oby tak dalej! Na pewno kuchnia polska w Pana wykonaniu smakowałaby równie wyśmienicie!

Monika Jasińska: Smacznie, sprawnie, z uśmiechem.

Agnieszka Górska: Tortellini było boskie. Mięsa niestety trochę zimne. Pavlova ciekawa w swojej nietypowej formie i bardzo smaczna. Paweł smacznie gotuje, umiejętnie rozmawia z gośćmi, jest otwarty i sympatyczny.

Barbara Fitał: Potrawy wspaniałe, nie tylko prezentujące się bardzo dobrze ale przede wszystkim wspaniale dobrany smak. Najlepiej oceniam tortellini - doskonałe! Skromny człowiek o wielkich umiejętnościach.

Iza Zakrzewska: Potrawy smaczne, estetycznie podane, składniki potraw odpowiednio wyważone.

Mira Dobek: Jedzenie było pyszne i pięknie podane, a sam chef niezwykle sympatyczny więc zostawiał pod każdym względem "dobry smak".

Agnieszka Nowakowska: Bardzo ciekawe połączenia. Bardzo ładnie podane. Bardzo kontaktowy Chef. Chef nie zawiedzie kulinarnie. Jest otwarty i chętnie rozmawia z gośćmi. Chętnie też dzieli się swoimi doświadczeniami oraz tajnikami pracy zawodowej. Miło spędziłam czas w towarzystwie tego Chefa :) Dziękuje za ciekawe doznania kulinarne.

Paweł Białka: smacznie, sprawnie, sympatycznie. Bardzo dziękujemy za wspaniałą przygodę kulinarną!

Pani Anna: Bardzo dziekuję, udało się fantastycznie, jedzenie pyszne, panowie przemili, mąż powiedział, ze już teraz zawsze by chciał ten team. Goscie zachwyceni, a nasz gosc VIP nauczył sie kolejnego słowa po „polsku” (ulala) ;-) 

Pani Dominika: Smaczne menu, sprawność w kuchni i w serwisie. Profesjonalne podejście do pracy, doskonale dopasowanie zachowania do okazji i grupy Gości, bardzo precyzyjne trzymanie się wcześniejszych ustaleń.

 

Dostępne menu