Chef  Paweł Michałowski

O chefie

Gotowaniem i miłością do jedzenia zaraził go ojciec, który w latach osiemdziesiątych pracował jako kucharz w Londynie. Już wtedy wiedział, że szkoła gastronomiczna to jedyny właściwy kierunek. Po ukończeniu z wyróżnieniem Technikum Gastronomicznego na Poznańskiej w Warszawie jako dziewiętnastolatek zdecydował się wyjechać do Monachium, by tam w słynnym hotelu Bayerischer Hof zdobywać pierwsze szlify zawodowe. Tam też po raz pierwszy miał okazję zetknąć się ze standardami gwiazdkowej kuchni w restauracji Atelier.

Następnie przeniósł się do Dublina, gdzie pracował w butikowym hotelu The Merrion obserwując pracę dwugwiazdkowej restauracji-Patrick Guilbaud. Po roku, już jako szef zmiany, rozpoczął dwuletnią współpracę z najbardziej ekskluzywną siecią hotelową na świecie The Four Seasons Hotels and Resorts.

Po powrocie do Polski Pani Magda Gessler zaproponowała mu stanowisko szefa kuchni w nowo otwieranej restauracji Gar w Warszawie, które przyjął. Następnie było stanowisko zastępcy szefa kuchni w rezydencji Jego Ekscelencji Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce, dzięki któremu dostał pracę szefa zmiany w Mosimann's Private Dining Club w londyńskiej dzielnicy Belgravia, gdzie miał zaszczyt gotować dla Jego Królewskiej Mości Księcia Karola i Rodziny Królewskiej.

W Londynie szkolił się też w legendarnej trzygwiazdkowej Restaurant Gordon Ramsay pod wodzą Claire Smith i Matta Abe oraz odbył staż u australijskiego szefa kuchni Bretta Grahama w The Ledbury, jednej z najlepszych restauracji na świecie wg. listy "50 Best Restaurants".

Po raz kolejny powrócił do Polski, aby jako szef kuchni otworzyć i prowadzić restauracje w pierwszym w Polsce klubie biznesowym Pure Sky Club.

Od 2013 roku Paweł pracuje jako szef kuchni Jego Ekscelencji Ambasadora Australii w Polsce, Republice Czeskiej i na Litwie, gdzie gotuje dla polityków i dyplomatów. Fascynacja kuchnią azjatycką spowodowała, iż od kilku lat każde wakacje spędza podróżując po Azji, zgłębiając tajniki i smaki orientu. W 2016 roku dzięki przychylności Pana Ambasadora odbył miesięczny staż w dwugwiazdkowej restauracji Narisawa w Tokio, uznawanej za najbardziej kreatywną restaurację w Japonii.

Marzy mu się autorska restauracja, gdzie mógłby wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia kulinarne.

Miasta

Warszawa + 30 km

Języki obce

polski, angielski, niemiecki

Recenzje

Grzegorz (14 października 2019)

Karol (9 września 2019)

Wyszło super. Dziękuję! Pan Paweł jest znakomitym kucharzem z dużą kulturą osobistą. Był, co wszyscy mieli okazję stwierdzić i smakować, a jakby go nie było. Udało się nawet to, że moja żona uwierzyła przez pierwsze 1,5 h gotowania, że pan Paweł gotuje kolacje dla sąsiadów, bo maja uroczystość rodzinną i zepsuła się im kuchenka 😂

Dominika (19 maja 2018)

Profesjonalne podejście do pracy, doskonałe dopasowanie zachowania do okazji i grupy Gości, bardzo precyzyjne trzymanie się wczesniejszych ustaleń.

Piotr (22 października 2017)

Wyjątkowe doświadczenie na wysokim poziomie! Zdecydowanie polecam!

Dominika (22 października 2017)

Smaczne menu, sprawność w kuchni i w serwisie.

Renata (21 maja 2017)

Bardzo smaczne, pięknie podane potrway + sprawna obsługa

Paweł (8 maja 2016)

Smacznie, sprawnie, sympatycznie

Otylia (15 sierpnia 2015)

Idealne połączenia smakowe świetnie skomponowane z estetyką na talerzu. Dania nie były przekombinowane. Dzięki temu widoczny i wyczuwalny był smak dodatków do potraw. Rewelacja, oby tak dalej! Na pewno kuchnia polska w Pana wykonaniu smakowałaby równie wyśmienicie!

Agnieszka (15 sierpnia 2015)

Chef nie zawiedzie kulinarnie. Jest otwarty i chętnie rozmawia z gośćmi. Chetnie też dzieli się swoimi doświadczeniami oraz tajnikami pracy zawodowej. Bardzo ciekawe połączenia. Bardzo ładnie podane. Bardzo kontaktowy Chef. Miło spędziłam czas w towarzystwie tego Chefa :) Dziękuje za ciekawe doznania kulinarne.

Monika (15 sierpnia 2015)

Smacznie, sprawnie, z uśmiechem.

Agnieszka (15 sierpnia 2015)

Smacznie gotuje, umiejętnie rozmawia z gośćmi, jest otwarty i sympatyczny

Barbara (15 sierpnia 2015)

Skromny człowiek o wielkich umiejętnosciach.

Iza (15 sierpnia 2015)

Potrawy smaczne,estetycznie podane,składniki potraw odpowiednio wyważone

Mira (15 sierpnia 2015)

Jedzenie było pyszne i pięknie podane a sam chef niezwykle sympatyczny więc zostawiał pod każdym względem "dobry smak".

Rafał (15 sierpnia 2015)

Ogólnie wrażenia są pozytywne.

Dostępne menu