Szef kuchni Patryk Domachowski

Chef Patryk Domachowski

O chefie

Patryk jest kucharzem, który nie boi się wyzwań, szefem kuchni, rzemieślnikiem pełnym pasji. Stawia sobie wysoko poprzeczkę. Często kreuje nowe dania, nowe smaki nawet z tak prostych produktów jak burak czy cebula. Lubi nieoczywiste, zaskakujące połączenia w daniach, pracę z owocami morza, dziczyzną, warzywami czy dzikimi ziołami, które sam zbiera i włącza do swojej kuchni.

Pierwsze kroki w gastronomicznym świecie stawiał już jako dziecko u boku swojej babci, znanej kucharki, mistrza cukiernictwa w rodzinnym mieście. Teraz jako zawodowy kucharz, już od wielu lat, zdobywa doświadczenia na stanowisku kucharza i szefa kuchni w najlepszych restauracjach w Polsce i we Włoszech. Pasjonuje go kuchnia polska, śródziemnomorska, autorska. Jest miłośnikiem starych książek o tematyce kulinarnej, gdzie poszukuje tradycyjnych receptur, które analizuje i odtwarza zupełnie na nowo, tworzy nowe dania wykorzystując posiadaną wiedzę i stosując rożne techniki gotowania.

W ostatnich latach pracował w Polsce w restauracjach w Trójmieście (m.in. Restauracja L'Entre Villes w Sopocie, Restauracja Villa Uphagena w Gdańsku, Restauracja Filharmonia w Gdańsku, Restauracja Magiel w Hotelu Almond w Gdańsku, staż w Restauracji Biały Królik w Gdyni).

Miasta

Gdańsk + 30 km

Języki obce

polski (ojczysty), włoski (biegle), angielski (podstawowy)