Chef  Maja Wirowska

O chefie

Gotuje od kiedy pamięta. W jej rodzinnym domu zawsze jadało się ciekawie i wydaje się, że to skłoniło ją do poszukiwania nowych smaków. Bezmięsna dieta towarzyszy jej całe życie, jednak na obecny sposób gotowania miało wpływ to, że w pewnym momencie sama musiała przejść na dietę redukcyjną. Zaczęło jej dokuczać, że w mało której restauracji może znaleźć coś dla siebie, wszędzie czyhały zakazane składniki. Zrozumiała, jak ciężko tak funkcjonować. I nową pasją zostało gotowanie w taki sposób by każdy, niezależnie od ograniczeń diety, mógł zjeść smaczny, ciekawy, piękny posiłek.

Maja specjalizuje się w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Obecnie gotuje dla warszawskiej restauracji Ambasada i prowadzi własny catering.

Miasta

Warszawa + 30 km

Łódź + 10 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Magda Olcho-Bauza: Jak dla mnie super. Kuchnia wege w odsłonie smacznej, ciekawej i bardzo różnorodnej, to mi się najbardziej podobało. Najlepszy było danie z algami ;)) Dlatego, że coś tak jednorodnego i dziwnego w konsystencji może mieć wyciągnięty konkretny smak nabyty z czegoś innego. Bardzo też polubiłam twarożek ze słonecznika z burakiem. Zupa była przepyszna, w moich klimatach, choć jak na starter podałabym coś mniej pikantnego. Ale ogólnie była pyszna. Deser bardzo fajny, lubię połączenie kwaśnego ze słodkim. Ogólnie bardzo podobało mi się to, że każdy talerz był właściwie zestawem różnych smaków do degustacji, w dodatku super podanych. To były dania tak podane, że trudno byłoby je powtórzyć gotując samodzielnie - ze względu na techniki robienia, wielość elementów oraz produkty (włosy z papryki, posypka z drożdży itd.). Jak dla mnie super. Choć nie jest to moja kuchnia na co dzień ;) Poleciłabym Maję tym, którzy chcą poznać nowe połączenia produktów tzw. zdrowych (bezglutenowe, bezlaktozowe, bezcukrowe). Na kolację prawdziwą danie główne mogłoby być na ciepło, a to co było na kolacji, potraktować jako ciekawe startery. Zasugerowałabym również większą śmiałość przy pierwszym kontakcie, później było swobodnie, ale początek trochę z dystansem :)

Monika Stabińska: Bardzo ciekawe orientalne smaki. Maja faktycznie pokazała, że kuchnia wegańska i wegetariańska może być ciekawa i smaczna! Jeszcze raz dziękuję! Było smakowicie.

Ewa Rykowska: Bardzo ciekawe menu. Wyrafinowane smaki i duża niespodzianka. Maja jest bardzo otwarta i kontaktowa, poza tym odpowiedzialna. Uwzględniła wszystkie dodatkowe wymagania i preferencje. Poza tym jej styl gotowania może przekonać do kuchni wegańskiej. Bardzo mi smakowały wszystkie potrawy i podobała prezentacja. Chętnie niektóre spróbuję zrobić samodzielnie.

Magda D.: Idealny wybór dla osób interesujących się kuchnią wegańską i zdrowym żywieniem.

Aleksandra Sztreker: Maja posiada dużą wiedzę na temat kuchni wegańskiej, używanej w niej produktów. Nawet dla osób nie stosujących na co dzień takiego menu warsztaty wegańskie Mai mogą być bardzo inspirujące. Podobała mi się luźna atmosfera i luźna konwencja spotkania. Wolałabym podzielić warsztaty na dwie części. Po ugotowaniu np. przekąsek - przerwa i jedzenie, a później danie główne.

Piotr: Kreatywne menu i elegancka forma.

Dostępne menu