Szef kuchni Krzysztof Bielawski

Chef Krzysztof Bielawski

O chefie

Dla Krzysztofa gotowanie to jego pasja, cieszy się z tego co robi. Inspiracji szuka m.in. w starych regionalnych przepisach, ale przygotowuje je w nowoczesnej formie. Uwielbia tworzyć potrawy, wydobywać najlepsze smaki ze składników i z na pozór oczywistych połączeń robić nieoczywiste ich wersje. Dokonuje dekonstrukcji potraw po to, by zinterpretować je na nowo i wprowadzić element zaskoczenia, którym może być np. ciekawa tekstura. Jest typem pracusia, który lubi mieć wszystko dokładnie zaplanowane.

Ma bogate doświadczenie w gastronomii, zaczął w 2003r. jako praktykant a od kilku dobrych lat obejmuje stanowiska Szefa kuchni. Pracował również jako wykładowca na warsztatach kulinarnych Qulinaro w Bydgoszcz (prowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z podstaw gotowania). Pracował w wielu restauracjach w Bydgoszczy, w Toruniu i nad polskim morzem, wymieńmy choć kilka, w którym objął stanowisko Szefa kuchni:

- Hotel Arka Medical Spa**** w Kołobrzegu, Restauracja „Szeroka No.9” w Toruniu - 2 czapki Gault&Millau, Restauracja „Stary Port 13” w Bydgoszczy, „Meluzyna restaurant&wine” Bydgoszcz.

Od 1 września 2018 Krzysztof pracuje na stanowisku Szefa kuchni w Arkada Business Park w Bydgoszczy.

Szef kuchni niejednokrotnie został już doceniony przez branżę kulinarną. Posiada tytuł „Młody talent 2016 – region północny” Gault&Millau oraz „Kucharz Młody Talent 2015” przyznany przez Poland 100 Best Restaurants.

Miasta

Bydgoszcz + 100 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Konrad (17 lutego 2019)

100% polecam, chef, kuchnia, obsługa. Wszystko zorganizowane perfekcyjnie. Chef jest bardzo komunikatywny, dużo opowiedział o daniach i menu.