Chef  Karol Pietrzak

O chefie

Zacznijmy od tego ze jest pasjonatem i po prostu kocha to co robi. Zawsze podkreśla, że nie pracuje tylko bawi się w gotowanie i to przynosi mu największą satysfakcje, zaraz oczywiście po miłych komentarzach od gości w restauracji. Równocześnie konstruktywna krytyka, która czasami się zdarza, też jest dla niego swojego rodzaju motywatorem do ciągłej pracy nad sobą.

Najbardziej pociąga go kuchnia polska, nowoczesna i fusion. Co rozumie pod tymi pojęciami? Niekonwencjonalne połączenia, wręcz czasami trochę szalone, niezrozumiałe nawet dla mnie, ale w momencie degustacji mówi sobie "stary, mamy to!".

Obecnie pracuje jako Executive Sous Chef w Restauracji Zielony Niedźwiedź w Warszawie, wcześniej pracował w Soul Kitchen Bistro a w latach 2013-2015 był Sous Chefem w Jung & Lecker, która w tym czasie zdobywała tytuły: Knajpa Roku 2013, Złoty Widelec 2014 „Warszawa od kuchni", Wyróżnienie w przewodniku Gault&Millau Polska 2015 1 Czapką, selekcja: POLAND BEST RESTAURANTS 2015. Wcześniej pracował w innej znanej warszawskiej restauracji Mamma Marietta Ristorante Italiano.

Miasta

Warszawa + 50 km

Języki obce

polski

Recenzje

Kamila (30 lipca 2016)

Potrawy były smaczne i bardzo ładnie prezentowały się na talerzu, kucharz wykazywał wysoką kultrę osobistą natomiast wydał się niesmiały.

Magdalena (30 lipca 2016)

Kucharz był bardzo wycofany, nieśmiały, niekontaktowy. Od takiego spotkania oczekiwałabym aby kolacja połączona była z dużą interakcją kucharza z gośćmi.

Joanna (30 lipca 2016)

Tak, ale w zależności od okazji. Bardzo mało mówi, więc na pewno nie na imprezę pokazową. Poza tym uważam, że powinien popracować nad prezentacją swojego doświadczenia, opowiadanie gościom o tym, że miał bardzo trudne warunki pracy, bez umowy i że go oszukano itd, wogóle mija się z celem, wręcz jest negatywne. Powinien skupić się na kuchni, na tym co gotuje, jak się tego nuaczył, dlaczego wogóle zaczął gotować, a nie na warunkach pracy.

Dostępne menu