Szef kuchni Karol Pietrzak

Chef Karol Pietrzak

O chefie

Zacznijmy od tego ze jest pasjonatem i po prostu kocha to co robi. Zawsze podkreśla, że nie pracuje tylko bawi się w gotowanie i to przynosi mu największą satysfakcje, zaraz oczywiście po miłych komentarzach od gości w restauracji. Równocześnie konstruktywna krytyka, która czasami się zdarza, też jest dla niego swojego rodzaju motywatorem do ciągłej pracy nad sobą.

Najbardziej pociąga go kuchnia polska, nowoczesna i fusion. Co rozumie pod tymi pojęciami? Niekonwencjonalne połączenia, wręcz czasami trochę szalone, niezrozumiałe nawet dla mnie, ale w momencie degustacji mówi sobie "stary, mamy to!".

Obecnie pracuje jako Executive Sous Chef w Restauracji Zielony Niedźwiedź w Warszawie, wcześniej pracował w Soul Kitchen Bistro a w latach 2013-2015 był Sous Chefem w Jung & Lecker, która w tym czasie zdobywała tytuły: Knajpa Roku 2013, Złoty Widelec 2014 „Warszawa od kuchni", Wyróżnienie w przewodniku Gault&Millau Polska 2015 1 Czapką, selekcja: POLAND BEST RESTAURANTS 2015. Wcześniej pracował w innej znanej warszawskiej restauracji Mamma Marietta Ristorante Italiano.

Miasta

Warszawa + 50 km

Języki obce

polski

Recenzje

Joanna (30 lipca 2016)

Tak, ale w zależności od okazji. Bardzo mało mówi, więc na pewno nie na imprezę pokazową. Poza tym uważam, że powinien popracować nad prezentacją swojego doświadczenia, opowiadanie gościom o tym, że miał bardzo trudne warunki pracy, bez umowy i że go oszukano itd, wogóle mija się z celem, wręcz jest negatywne. Powinien skupić się na kuchni, na tym co gotuje, jak się tego nuaczył, dlaczego wogóle zaczął gotować, a nie na warunkach pracy.

Magdalena (30 lipca 2016)

Kucharz był bardzo wycofany, nieśmiały, niekontaktowy. Od takiego spotkania oczekiwałabym aby kolacja połączona była z dużą interakcją kucharza z gośćmi.

Kamila (30 lipca 2016)

Potrawy były smaczne i bardzo ładnie prezentowały się na talerzu, kucharz wykazywał wysoką kultrę osobistą natomiast wydał się niesmiały.