Szef kuchni Ewelina Brodnicka

Chef Ewelina Brodnicka

O chefie

Ewelina jest dziennikarką, blogerką, podróżniczką, smakoszem i kucharzem entertainerem. Gotuje z zawodu i zamiłowania, uczy innych dobrego smaku w kuchni. Jest specjalistką kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

Zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych wydarzeń live cooking i cooking show. Na kulinarnej scenie wystąpiła już m.in. z Ewą Wachowicz, Pascalem Brodnickim, Anną Starmach, Mateuszem Gesslerem, Zosią Ślotałą czy Martą Dymek.

Jest założycielką bloga kulinarnego Pichconko.pl, autorką e-booka "Dieta ketogeniczna dla wegetarian", pomysłodawczynią konceptów gastronomicznych i współorganizatorką Kaliskiej Kuchni Społecznej. Jest autorką projektu pn. „Akademia świadomego odżywiania Pichconko.pl” nagrodzonego zwycięską statuetką w konkursie „Działania Godne Uwagi”.

Jej wegetariańskich i wegańskich dań oraz deserów można spróbować w wielu miejscach Polski m.in. na Półwyspie Helskim, w kilku tamtejszych restauracjach czy autorskim projekcie - food trucku restauracyjnym "Paśnik" w Jastarni. Ewelina wprowadza na rynek nowe koncepty gastronomiczne i rewolucjonizuje sposób działania zastanych kuchni opracowując nowe menu i taktykę pracy.

Jest konsultantem kulinarnym dla placówek edukacyjnych, fotografem kulinarnym, autorką poradników o tematyce gastronomicznej, koordynatorką www.kulinarnib2.pl - projektu brodnicka & borowski (rzemieślnicza piekarnia | uprawa grzybów shiitake | pokazy kulinarne | restauracja | food truck).

Ewelina ma na swoim koncie tworzenie scenariuszy pokazów live cooking i warsztatów kulinarnych tworzonych na bazie doświadczeń zdobytych na kuchni w różnych krajach jak Kambodża, Filipiny, Tajlandia, Wietnam, Malta, Hiszpania itp. Uczyła gotowania m.in. w Szwajcarii, Austrii czy Francji. Zajmuje się cateringiem zarówno tradycyjnych eventów (spotkania rodzinne, wesela itp.) jak i imprezami w niekonwencjonalnych okolicznościach przyrody – np. podczas regat, na łódkach. Dwa lata temu światło dzienne ujrzała jej kulinarna publikacja wydawnicza, którą zrealizowała z Disney Polska. Obecnie skupia się na krakowskim projekcie – akceleratorze kilku profili kulinarnych, który ma za zadanie dać gościom wyjątkowe doznania smakowe.

Miasta

Wrocław + 50 km

Łódź + 50 km

Gdańsk + 50 km

Poznań + 50 km

Kraków + 50 km

Szczecin + 50 km

Bydgoszcz + 50 km

Lublin + 50 km

Białystok + 50 km

Katowice + 50 km

Gdynia + 50 km

Kalisz + 50 km

Warszawa + 50 km

Języki obce

polski, angielski

Dostępne menu