Szef kuchni Adam Woźniak

Chef Adam Woźniak

O chefie

Zaraz po szkole rozpoczął pracę jako kucharz w trójmiejskiej, legendarnej już restauracji Villa Hestia prowadzonej przez Magdę Gessler. W tym czasie (1996-2000) Villa Hestia była uważana za jedną z pięciu najlepszych restauracji w Polsce. Kolejnym ważnym krokiem w jego karierze było otwarcie czterogwiazdkowego Hotelu Haffner w Sopocie w 2002 r., gdzie pracował w charakterze szefa kuchni. Restauracji patronował Belg Jean Boss. Adam Woźniak opuścił następnie Polskę w poszukiwaniu międzynarodowych doświadczeń i objął stanowisko chef de partie w Marston Hotel (2 rozety AA). Następnie przeniósł się do nowej restauracji St George & Dragon. Na początku Sous Chef, wkrótce jako szef kuchni - podczas jego zarządzania kuchnią restauracja została wymieniona jako zalecana przez Michelin Good Food Guide Trasy Les Guides and AA Restaurant.


Wrócił do Polski i w 2008 r. objął stanowisko Sous Chef w nowym pięciogwiazdkowym Hotelu Sheraton. Od 2010 do 2016 roku prowadził restaurację Mercato w Hilton Gdańsk. W 2012 roku podczas Wine&Food Noble Night otrzymał wraz ze swoim zespołem główne nagrody w trzech z czterech możliwych konkurencji. W roku 2016 przewodnik Gault&Millau Polska wyróżnił go 2 czapkami oraz nominacją w kategorii Szef Jutra. W roku 2016 otrzymał aż 3 czapki w żółtym przewodniku, tym samym jego restauracja znalazła się w top 10 najlepszych polskich restauracji. 

Miasta

Gdańsk + 50 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Sabina (17 września 2015)

Miły, kontaktowy chef , świetnie gotuje , fachowiec w swojej branży

Agnieszka (17 września 2015)

Tatar z jelenia - mój absolutny top tej kolacji. Nieziemski - najlepszy tatar w mojej historii. Dorsz świetny. Zrazowi brakowało trochę towarzystwa kontrapunktu, urozmaicenia, podkręcenia smaku. Adam jest świetny w kontakcie z gośćmi, doskonałe talerze - prezentacja i smak! Tak trzymaj, Adam!

Marcin (17 września 2015)

SUPER GOŚĆ!

Michał (17 września 2015)

Jedzenie na najwyższym poziomie, przepyszne i bardzo oryginalne

Magda (17 września 2015)

Mega fajnie spędzony czas, chef nie tylko świetnie gotuje, ale robi fajny klimat wokół, który czyni kolacje wyjątkową.

Magdalena (17 września 2015)

Fantazja kulinarna godna pozazdroszczenia.

Anna (17 września 2015)

Dania były bardzo smaczne i świetnie prezentowały się na talerzu. Szef był bardzo komunikatywny, uprzejmy i bardzo profesjonalny. Stworzył miłą atmosferę i odpowiadał na wszystkie pytania ciekwaskich.

Dostępne menu