Przyjęcie komunijne w domu? 7 powodów dla których warto

 Agnieszka Górska     23 listopada 2016 13:33      


Już za kilka miesięcy sezon przyjęć komunijnych. Jeśli i Wasze dziecko czeka ceremonia Komunii Św. w najbliższą wiosnę, to być może zastanawiacie się właśnie czy zorganizować przyjęcie w restauracji czy może jednak w domu. My w Ulala Chef lubimy przyjęcia w domu, więc nic dziwnego, że będziemy Was do nich namawiać ;) Może przekonają Was dodatkowo te argumenty, o których piszę poniżej? A na koniec przecież i tak każdy musi podjąć decyzję sam, biorąc pod uwagę indywidualne okoliczności i uwarunkowania.

A oto 7 powodów, dla których według nas warto zorganizować przyjęcie komunijne w domu.

1. Dzieci w domu czują się lepiej

Wiecie, jak to zwykle wygląda. Przy stole siada cała rodzina, wreszcie chcecie sobie porozmawiać, dawno się nie widzieliście. Ale dzieci widzą to inaczej. Najchętniej szybko by coś tylko zjadły, a może nawet i nie, by jak najprędzej zająć się zabawą z innymi dziećmi. Chcą biegać, cieszyć się, rozpiera je energia. W restauracji trzeba wciąż je uciszać, bo nie chcecie, by przeszkadzały innym gościom lokalu. Zdarza się, że w takich okolicznościach dzieci się zwyczajnie nudzą i marudzą, że chcą już do domu. I dorośli i dzieci niepotrzebnie się stresują, bo każde w Was potrzebuje czegoś innego i inaczej wyobrażało sobie ten obiad. A w domu dzieci są u siebie. Mają swoje ulubione zabawki, swoją przestrzeń, czują się bezpiecznie. Mają często też swój ulubiony plac zabaw pod domem lub inny teren do zabawy, który dobrze znają. Nie będą ciągnąć Was za rękaw z pytaniem, kiedy idziemy do domu, bo już w nim są! :)

2.    Dziadkowie w domu czują się lepiej

Nie tylko dzieci wolą być w domu. Również najstarsze pokolenie w tym względzie jest podobne. Dziadkowie zwykle w restauracjach czują się nieswojo. Nie przywykli do nich tak jak młodsze pokolenie. A jeśli chcemy, by przyjęcie potrwało kilka godzin, pamiętajmy o komforcie również naszych najstarszych gości.

3.    Dostęp do domowych wygód

Kanapa, telewizor, pokój dziecięcy pełen zabawek czy nawet dostęp do tarasu czy balkonu. Podczas przyjęcia w domu możemy łatwo odejść od stołu i znajdziemy sobie miejsce na odpoczynek. Jedni goście chcą posiedzieć przy stole dłużej, a inni w tym czasie mogą swobodnie się oderwać. Rozsiąść się na kanapie lub wygodnym fotelu. Albo odświeżyć się na powietrzu wychodząc na taras.

4.    O tempie serwowania obiadu decydujecie sami

Sami kontrolujecie, ile trwa Wasze przyjęcie. Chcecie w połowie obiadu zrobić sobie przerwę na krótki spacer? – proszę bardzo. Chcecie po obiedzie zostać ze sobą dłużej, bo przecież dawno się nie widzieliście i pewnie długo nie zobaczycie ponownie? Sami decydujecie o tym, ile trwać będzie przyjęcie. Nikt Was nie pogania. Nikt nie patrzy z zegarkiem w ręku wskazując koniec czasu rezerwacji. Chcecie może oprócz obiadu, zostać z gośćmi do wieczora, możecie zamówić w Ulala Chef również kolację? Albo poprosić chefa o przygotowanie tak zwanych przystawek w stół, które będą stały gotowe i dostępne, kiedy goście znów zgłodnieją. Wszystko według Waszych potrzeb.

5.    Macie prywatność – możecie czuć się swobodnie

W swoim domu macie prywatność. Czujecie się swobodnie, bo u siebie. Możecie rozmawiać, o czym macie ochotę. To Wasz przestrzeń i Wasze zasady :)

6.    Oszczędzacie na marży na napojach i alkoholu oraz na napiwkach

Czas na argumenty finansowe. Bo przecież i one są ważne! Ponieważ napoje i alkohol kupujecie we własnym zakresie, oszczędzacie znacznie na marży restauracyjnej. Już przy 15-osobowym przyjęciu można tu zaoszczędzić co najmniej 400 zł (licząc tylko napoje bezalkoholowe i wino). Policzcie sami :) Dodatkowo nikt od Was nie oczekuje już napiwków za serwis, bo wszystko jest wliczone w cenę. Z góry więc wiecie, ile zapłacicie i macie tu pełną kontrolę.

7.    Chef w domu to dodatkowa atrakcja!

I na koniec rzecz równie ważna, jak wszystkie powyższe :) Prywatny kucharz to atrakcja sama w sobie dla wszystkich gości. Dzieci i dorośli mają frajdę, bo mogą obserwować profesjonalnego chefa przy pracy, pytać o tajniki kuchni, a może nawet chef pozwoli włączyć się we wspólne przygotowanie deseru? Takie przyjęcia zostają na długo w pamięci uczestników! <3 Komentarze

 Agnieszka Górska     01 lutego 2018 13:08

Dziękujemy! <3 Agnieszka

 Jedrzej Karp     01 lutego 2018 09:59

Myślę że zatrudnienie szefa kuchni i komunia w domu to idealne rozwiązanie :) Brawo za świetny pomysł!

 Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna