Pomysł na urodziny dziecka w domu? Prywatny kucharz!

 Agnieszka Hryciuk     23 czerwca 2020 17:35      


Urodziny naszego dziecka to wyjątkowy dzień. Chcemy, aby był wyjątkowy zarówno dla naszego dziecka, ale również dla nas rodziców. Coraz częściej organizujemy oddzielne imprezy dla kolegów i koleżanek dziecka oraz dla rodziny i przyjaciół. Już nawet przy jednym dziecku jest już trochę planowania😊

Urodziny dziecka w domu, jak zorganizować, aby było miło i przyjemnie? Mam nadzieję, że kilka sugestii z naszej strony podsunie ciekawe pomysły do rozważenia.

Urodziny dziecka – w domu czy w restauracji?

W zależności od naszych możliwości lokalowych, ale również naszego pomysłu na przyjęcie urodzinowe dziecka, można je zorganizować  w domu lub w restauracji. Urodziny dziecka w domu mogą być miłym zaskoczeniem dla wujków i cioć, i odmianą dla wszystkich kolegów i koleżanek, którzy odwiedzają okoliczne sale zabaw. Jeżeli zapraszamy babcie i dziadków może to być dla nich wygodniejsza opcja, a samo dziecko będzie w znanym mu otoczeniu i nie będzie też potrzebowało znaczącego zaangażowania rodziców podczas przyjęcia.

Pomysł na urodziny dziecka w domu – prywatny kucharz

Dla wszystkich rodziców, a zazwyczaj mam, przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu kojarzy się z  długimi godzinami w kuchni spędzonymi na przygotowaniach, a później na obsłużeniu gości i posprzątaniu po całej imprezie. Można jednak podejść do tematu w inny sposób i zamówić catering lub prywatnego kucharza, który przygotuje wyśmienite dania, poda je, a na koniec jeszcze posprząta. Brzmi interesująco? I tak jest. Prywatny kucharz to dobry pomysł na urodziny dziecka w domu. Wcześniej ustalasz jedynie menu na przyjęcie, które może uwzględnić wersję wegetariańską oraz wszystkie alergiczne wykluczenia dla poszczególnych osób. W dniu przyjęcia, kucharz przyjeżdża do domu ze świeżymi produktami, podaje wszystkie dania, a następnie sprząta po sobie kuchnię. Wystarczą podstawowe urządzenia znajdujące się w kuchni, takie jak: piekarnik, zlew, kuchenka i kawałek blatu.

Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

Pierwszym krokiem przy organizacji przyjęcia w domu jest ustalenie ilości osób, które chcesz zaprosić. W przypadku przyjęcia urodzinowego dla dzieci, warto zastanowić się nad motywem przewodnim takiej imprezy. Z pewnością jubilat lub jubilatka będzie miał wiele pomysłów, które można wykorzystać😊. Warto dobrać do tego dekoracje z uwzględnieniem talerzyków i kubeczków dla dzieci, animacje  które będą nawiązywały do motywu oraz samo menu na przyjęcie urodzinowe w domu.

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji czy przygotowujecie wszystko sami, czy zamawiacie catering, czy też prywatnego kucharza, który urozmaici imprezę dla dzieci i przygotuje np. czekoladowe żaby Harry’ego Pottera, pizzę ze wszystkimi ulubionymi składnikami jubileta, jak również odpowiednie menu dla dorosłych z uwzględnieniem menu wegetariańskiego lub innych alergenów.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu

Są różne możliwości na urozmaicenie urodzin dziecka w domu. Można samemu przygotować plan zabawy, kolorowanki dla całej grupy dzieci i samodzielnie animować całe przyjęcie. Ciekawą alternatywą jest pozostawienie dzieci samym sobie, aby zobaczyć czy poradzą sobie ze zorganizowaniem wspólnego czasu. Myślę, że oddając mieszkanie we władanie dziecięcej wyobraźni możemy być pewni, że będzie ciekawie….Oczywiście pozostaje jeszcze opcja wynajęcia animatora, który zajmie się dziećmi, a rodzice będą mogli porozmawiać z rodzicami zaproszonych dzieci. Przy ładnej pogodzie można zorganizować zabawę bańkami lub zorganizować podchody w okolicy. Warto przy tych wszystkich opcjach uwzględnić zarówno możliwości mieszkaniowe, porę roku i preferencje dziecka i to ile dzieci zostanie zaproszonych na przyjęcie.

Planując przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu warto przemyśleć kwestię menu. Z pewnością jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom zdrowsze smakołyki w domu niż na sali zabaw, ale też korzystając z doświadczenia prywatnego kucharza możemy przygotować coś specjalnego zarówno dla dzieci jak i dorosłych gości.

Dwa przykładowe menu na przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu poniżej:

Chef Magda Ziółkowska i Ariel Ziółkowski

Podsuszane pomidorki cherry / mozzarella / balsamico

Mini burger / wołowina / pikle / sos koktajlowy

Przegrzebki / puree z marchwi / jalapeno / Bourbon

Mini sałatka cezar / kurczak zagrodowy / sałata rzymska / anchois

Tartinka / kaszanka / prażona cebula / jabłko

Krewetka / guacamole / ogórekPolenta / szpinak / grzyby / wędzony twaróg

Chef Adrian Feliks

Tiramisu / zielona herbata matcha / sezam

Muffinki z serem pleśniowym

Ptysie nadziewane musem z wątróbki

Mini szaszłyki z falafel

Mini burgery drobiowe z salsą pomidorową

Mus czekoladowy z orzechami

Macarons 3 smaki

Ciasto francuskie nadziewane pasztetem i konfiturą z cebuli

Bułki nadziewane musem z makreli

 

Jak zrobić przyjęcie urodzinowe dziecka w ograniczonym budżecie?

Najważniejsze to dobrze wszystko zaplanować. Należy wziąć pod uwagę porę roku, dokładną ilość osób, wiek jubilata / jubilatki i ich możliwości związane z animacjami. Warto uwzględnić sugestie animatora co do ilości godzin na którą go wynajmiemy oraz skonsultować z chefem ilość jedzenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych jakie zamawiamy. Jeżeli go posłuchamy to z pewnością jedzenia wystarczy i nie trzeba kupować nic dodatkowego. Zaloguj się aby dodać komentarz

 Blog - strona główna