Szef kuchni Marek Hapka

Chef Marek Hapka

O chefie

Marek Hapka urodził się w Słupsku. Po ukończeniu szkoły zawodowej o profilu kucharz, pierwsze doświadczenia zdobywał w wiodących restauracjach w rodzinnym mieście. W 1997 roku po raz pierwszy został szefem kuchni w restauracji Va Bene. Następnie gotował na tym samym stanowisku w restauracji Syrenka (Ustka/Polska).

Pod koniec 2012 roku Marek przeprowadził się do Niemiec i tam do dziś kontynuuje swoją karierę zawodową. W Niemczech pracował m.in. w Steigenberger Frankfurter Hof 5* Business Class Hotel z restauracją Gourmet Francais jako Chef de Partie, Schlossrestaurant Romance jako Chef de Cuisine, Restaurant Tafelrunde jako Chef de Cuisine oraz w Royal Wine House i Restauracji Richard von Cornwall w Boppard jako Creative Chef de Cuisine.

W pierwszych latach swojej kariery zawodowej Marek Hapka inspirował się klasyczną kuchnią polską. Po kilku latach pasjonat kuchni wypracował swój ostateczny, charakterystyczny styl. Obecnie jest to kuchnia nowoczesna, stawiająca na intensywne smaki. Można powiedzieć, że jest to połączenie polskiej haute cuisine z elementami kuchni międzynarodowej. Dania i ich kreacje są wykonane z wielką perfekcją, mają rzemieślniczy charakter i są prezentowane z wielką dbałością o szczegóły.

Miasta

Hanau + 50 km

Języki obce

Niemiecki, Polski

Dostępne menu