Szef kuchni Julian Zielonka

Chef Julian Zielonka

O chefie

Chef Julian Zielonka o sobie: "Zacząłem pracę jako nastolatek w restauracji Metamorfoza w Gdańsku, gdzie złapałem gastronomicznego bakcyla od mojego pierwszego szefa kuchni. Chciałem się dalej rozwijać, więc następnym miejscem był gdański hotel Hilton i restauracja Mercato, poznańskie Hugo, a potem także praca w Niemczech i Anglii. Kocham kuchnie francuską, włoską i polską."

Dodajmy, że Julian Zielonka pracował również dla kilku warszawskich restauracji z Grupy Warszawa.

Obecnie pracuje jako Szef Kuchni w Dolinie Charlotty Resort & Spa.

Miasta

Koszalin + 150 km

Gdańsk + 150 km

Języki obce

polski, angielski

Recenzje

Maria (14 września 2022)

Organizowaliśmy przyjęcie urodzinowe w ogrodzie. Pomimo plenerowego charakteru imprezy miało być elegancko i z klasą. Zdecydowaliśmy się na kucharza i serwowanie dań do stołu. Wybór kucharza Zielonki był strzałem w dziesiątkę. Dania były pięknie podane i bardzo smaczne. Współpraca z chefem Zielonką miła i bezproblemowa. Wszystko zrealizowane zgodnie z ustaleniami, planem i punktualnie. Solenizant i goście zadowoleni a ja dodatkowo szczęśliwa bo kuchnia po imprezie pięknie posprzątana. Polecam

Marcin (11 czerwca 2021)

Julian był bardzo kontaktowy, z pasją opowiadał o potrawach. Miał też świetne podejście do dzieci - zagadywał, opowiadał i dawał próbować potrawy. Samo menu było pyszne - wszystko świeże i pełne smaku. Same smaki też świetnie się ze sobą łączyły.

Krystian (20 lipca 2016)

Agnieszka (20 lipca 2016)

Sympatyczna, ciepła osobowość. Bardzo fajne smaki! Pieczywo własnego wypieku było rewelacyjne! Świetne w smaku! Bardzo smakowała mi delikatna kompozycja z halibutem. Jestem zwykle zwolenniczką mocniejszych smaków, ale ten mnie przekonał i zabrał w subtelną podróż. Zgadzam się z głosami, że potrawa mogłaby być cieplejsza, ale może skoro ryba była z sous vide, i nie mogła mieć wyższej niż zaplanowana temperatury to może można by podgrzać w piekarniku trochę same talerze? Beza też była bardzo fajna, szczególnie smakowała mi bita śmietana z wanilią, niby prosta sprawa ale komponowała się i smakowała przepysznie.

Monika (20 lipca 2016)

Profesjonalista, czuje się pewnie w kuchni, nawiązał bardzo dobry kontakt z najmłodszym uczestnikiem imprezy. Wszystkie potrawy były bardzo dobre, szczególnie wysoko oceniam przegrzebki, jeden drobiazg tylko a mianowicie ryba była zimna.

Karolina (20 lipca 2016)

Gdyby nie  jałowy bób i zimny i zbyt slodki halibut by było super! Przygotowanie lodów przy gościach z wykorzystaniem azotu zostawia niestandardowe i niezapomniane wrażenia.

Dostępne menu