Szef kuchni Filip Dziedzic

Chef Filip Dziedzic

O chefie

Filip to pasjonat gotowania. 

Odpowiedzialnie podchodzi do produktu, dzięki zachowaniu zasady „zero waste”. Stara się przede wszystkim zachować balans smaków. Wykorzystanie głównie lokalnych składników i wspieranie przez to małych producentów jest dla niego bardzo ważne. 

Filip studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie - Hotelarstwo i Gastronomia. Doświadczenie zdobywał jako commis chef w Zielonej Kuchni w Krakowie (2 czapki Gault et Millau), szef sekcji w Hotelu **** Rubinstein w Krakowie, szef sekcji Senses Restaurant w Warszawie (1 Gwiazdka Michelin, 4 czapki Gault et Millau), zastępca szefa kuchnii w Schnepf’n Alm, Hotel **** Almwelt w Schladming w Austrii, szef kuchni w Wisby Hof w Visby na Gotlandii oraz jako szef sekcji / zastępca szefa kuchni w Walnut Bistro w Eymet we Francji.

Lata doświadczenia zbierane w jednych z najlepszych polskich kuchni, jak i za granicą, pozwalają mu zadbać o nawet najbardziej wymagających klientów.

Filip od kilku lat pomaga prowadzić małą rodzinną farmę (hodowla owiec, produkcja serów, wędlin i cydru), co pozwala mu na jeszcze głębszą więź z jedzeniem, które od najmłodszych lat go fascynuje.

Miasta

Kraków + 50 km

Nowy Sącz + 50 km

Języki obce

polski, angielski, niemiecki, francuski

Recenzje

Przemyslaw (8 lutego 2022)

Chef podał doskonałe dania, goście byli zachwyceni. Bardzo uprzejmy i taktowny Chef, poruszał się jak cień w tle przyjęcia,i był bardzo dobrze zorganizowany i zostawił po sobie czystą kuchnie. Zdecydowanie polecam!

Danuta (17 maja 2021)

Bardzo udane przyjęcie i sympatyczny chef, wszystko na czas i smaczne, szczególnie przystawka ze szparagami, polecam.

Emma (13 maja 2021)

Chef Filip cooked delicious food, everything was always ready in time and he was very polite and professional. Thank you!

Dominika (15 lutego 2021)

Pan Filip Dziedzic to według nas szef godny polecenia. Gotuje smacznie, dania wydawałoby się proste przygotowuje nietuzinkowo, dba także o odpowiednią dekorację. Poza tym należy do bardzo uprzejmych i dyskretnych osób, tworząc odpowiednią atmosferę przy posiłku.