Chef Michał Matuszewski i Jakub Mikołajczak

Chef Michał Matuszewski i Jakub Mikołajczak

About Chef

Michał Matuszewski – kucharz, foodstylista, miłośnik dobrego jedzenia. Wyznaje zasadę, że ze wszystkiego można stworzyć pyszne danie.

Swoją kulinarną przygodę rozpoczynał w szkole gastronomicznej, dzięki której trafił pod skrzydła Michała Tkaczyka – ówczesnego szefa kuchni hotelu Bristol w Warszawie. Pracował u boku Grzegorza Łapanowskiego organizując z nim warsztaty kulinarne, pokazy i sesje zdjęciowe. Obecnie działa jako freelancer.

Miał swój udział przy publikacjach kulinarnych – książkach: „Ryby wybrane” dla WWF Polska, „Apetyt na Polskę” oraz „On baltic sea fish” a jego wkład w sesje zdjęciowe można zobaczyć przy zdjęciach i filmach dla takich firm jak Wedel, Winiary oraz Kujawski.

Jakub Mikołajczak – twórca portalu Chef’s Mind pokazującego i promującego najlepsze restauracje na świecie. Z wykształcenia kucharz, ukończył Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu (Academy of Hotel Management and Catering Industry in Poznań – oficjalna nazwa po ang.). Pasjonat dobrego jedzenia.

Cities

Warszawa + 50 km

Poznań + 50 km

Foreign Languages

polish, english

Reviews

Wojciech (8 December 2019)

Kolacje urodzinowa dla ojca na 8 osób wszyscy goście zaliczają do najlepszych kolacji na jakich byli, Michał i Kuba przyjechali o 16 i bardzo sprawnie przygotowali wszystko do serwisu na 18. Obaj są bardzo pozytywni i chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem, są do tego bardzo rozmowni i pozytywni w tym co robią co strasznie poprawia atmosferę w domu. Jeśli chodzi o samą kolację to wybraliśmy menu mięsne, wszystkie 5 dań było przygotowane bardzo sprawnie do tego było urozmaicone: 2 przystawki, rybna oraz mięsna, do tego 2 dania główne, kaczka oraz wołowina i deser. Każde z dań przewyższyło oczekiwania gości, doświadczenie takiej kolacji to coś co gorąco mogę polecić każdemu kto chce spędzić miły czas z gośćmi w domowej atmosferze nie przejmując się przygotowaniem jedzenia.

Monika (20 May 2018)

Bardzo dobra komunikacja między kucharzami, a gospodarzami przyjęcia; wyrozumiali i elastyczni

Joanna (19 May 2018)

Spodziewałam się o wiele więcej po jedzeniu. Sama wygoda - bezcenna możliwość spędzania czasu z gośćmi, podczas gdy ktoś inny gotuje. Bardzo dobre były przystawki. Zupa - dobra. Kurczak zagrodowy dla dzieci - pomyłka. Chyba Panowie kucharze nie spróbowali tego mięsa - nie dało się go ugryźć, dzieci po spróbowaniu - nie tknęły go. Ja dopiero wieczorem spróbowałam i KLAPA :-( Kaczka - dobra. Przepyszna cykoria. Deser - można by się lepiej postarać. Ogólnie - nazwy i opisy w menu - ślinka ciekła - a wykonanie - poprawne ale nic więcej.

Krzysztof (5 August 2017)

Smak wszystkich podanych potraw - wyśmienity. Podobało nam się dosłownie wszystko: punktualność, praca, przygotowanie, dobranie dań, smaki, organizacja, wygląd.

Jakub (24 June 2017)

Panowie bardzo sprawnie i ciekawie opowiadają o tym co robią i jak robią oraz ze szczegółami, co znajduje się na talerzu, a przy tym są bardzo uprzejmi i widać, że robią to z WIELKĄ PASJĄ i ZAANGAŻOWANIEM. Są naprawdę godni polecenia i będę zachęcać znajomych, aby włącznie ich wybierali.

Teresa (24 June 2017)

Świetnie wkomponował się w potrawy smak palonego masła. Do tej pory wydawało mi się, że tatar najlepiej smakuje z tradycyjnymi dodatkami, a jednak ...