Chef  Paweł Stawicki

About Chef

He started his culinary career by working in one of Sopot's restaurants, then got involved with few hotel restaurants. He traveled abroad to broaden his horizons with the best chefs - in 2-star restaurant The Greenhouse with chef Arnaud Bignon, then with chef Wojciech Amaro in his Atelier Amaro and Maaemo, with chef Esben Homboe Bang. After his journey, he settled in Mercato Restaurant in Gdańsk, where he works as junior sous chef.

Cities

Gdańsk + 50 km

Foreign languages

polish

Reviews

Arek (21 October 2015)

Nigdy nie jadłem takich potraw. Niezwykłe doświadczenie kulinarne. Premierowe danie wyśmienite! Niesamowite smaki podane w niezwykły sposób.

Renata (21 October 2015)

Niesamowite połączenia różnych smaków, najpyszniejsze dla mnie były: kaczka i deser. Trzymam kciuki, życzę sukcesów i powodzenia:)

Magda (21 October 2015)

Świetny kontakt z goścmi, ciekawa osobowość i same przesmaczne, ale nieoczywiste potrawy.

Maciej (21 October 2015)

Wszystko super pyszne. Jedynie przystawka w postaci ośmiorniczek nie trafiła w mój gust, ale to może dlatego, ze nie jestem fanem owoców morza. Wszystkie dania rewelacyjne! Boczek z dzika może zbyt tłusty, ale przepyszny! Ciekawe doznanie kulinarne. Miłe zaskoczenie, ponieważ po przeczytaniu menu miałem mieszane uczucia, ale smak wszystkich potraw byl niesamowity! Kucharze powinni bardziej wychodzić z rozmową, bo goście mogą być pod tym kątem nieśmiali (nie chcą im przeszkadzać).

Mariusz (21 October 2015)

Ciekawe potrawy podane w bardzo dobrym stylu, zupełnie jak w restauracji jednak w kameralnym towarzystwie. Świetne smaki, bardzo dobre danie głowne, może lekko za duże w stosunku do reszty potraw i wyśmienity deser. Możliwość spędzenia czasu w gronie znajomych wraz ze znakomitymi kucharzami i ich wspaniałymi daniami. Śmiało mogę powiedzieć że takie doświadczenie zaliczam do najlepszych w moim życiu :)

Marcin (21 October 2015)

Profeska!!

Paulina (21 October 2015)

Ośmiorniczka zdecydowanie za bardzo gumowata, trochę szczęka bolała od gryzienia. Poza tym super! Szczególnie pyszny deser! Bardzo miłe powitanie i wprowadzenie szefów w menu. Obsługa gości na wysokim poziomie od początku do końca, włącznie z posprzątaniem ;)

Lidia (21 October 2015)

Kaczka i deser najlepszy w całej galaktyce. Pełen profesjonalizm, oraz przepyszne dania o świetnej teksturze.

Mieszko (21 October 2015)

Polecam!

Agnieszka (21 October 2015)

Przystawka to było coś cudownego. Połączenie smaków i tekstur! Deser piękny, spektakularny, bardzo smaczny! Wysokie kompetencje, swoboda w obcowaniu z gośćmi, świetne dania. Absolutnie obłędna kaczka! Deser wyśmienity i bardzo oryginalny. Egzotyka w połączeniu ze świetną kuchnią i talentem do opowiadania historii. Przystawka to było coś cudownego. Połączenie smaków i tekstur! Roladki z dzika - jak dla mnie ciut za mało miały przeciwwagi w wyrazistych smakach na talerzu. Za to próbowałam mięsa łososia - był to chyba najlepszy łosoś jakiego jadłam w życiu! Deser piękny, spektakularny, bardzo smaczny!

Damian (21 October 2015)

Dania prezentowane przez Pawła były naprawdę niesamowite. Bardzo komunikatywna osoba lubi mówić o pasji gotowania połączonej z jej drugim domem - Afryką. Wyśmienicie łączy kuchnie tradycyjną z Afrykańskimi akcentami.