Chef  Alessandro Reina

About Chef

Alessandro comes from San Giovanni Gemini - a small town in Sicily. He studied engineering at the University of Palermo. He started to cook during his studies. It was impossible before because his mother would not let anyone in the kitchen! Then he discovered a passion for cooking and good food. He believes that food is a form of art that affects all senses, beginning with the sense of sight. That's why the presentation of dishes is really important to him. Visual impressions and expectations are the fundamental ingredients of a dish. Of course, these impressions must be complemented with an exceptional taste to satisfy the palate. He likes the most to create new dishes by combining the ingredients of Polish and Italian cuisine. The kitchen is where he becomes very creative, it's like a laboratory for him, where his creativity is released.

Cities

Gdańsk + 30 km

Foreign languages

polish, english, italian, spanish

Reviews

Daniel (8 September 2019)

Joanna (13 March 2019)

Bardzo zaangażowany i utalentowany Szef. Naturalna charyzma, otwartość znacznie uatrakcyjnią obcowanie kulinarne i empiryczne. Dania bardzo smaczne, menu dobrze skomponowane. Wszystko w czasie i ciepłe mimo, że nasza grupa liczyła 15 osób 😊

Agnieszka (29 October 2018)

Pyszne jedzenie, sprawnie i szybko podane, przemiła atmosfera, a na dodatek chef świetnie mówi po angielsku, więc sprawdził się idealnie w międzynarodowym towarzystwie. Polecam!

Karina (15 April 2016)

Alessandro wnosi na przyjęcie sycylijski klimat. Zarówno smak, jak i ciepło sycylijskiego słońca, które płynie z jego pasją do gotowania i sercem do ludzi. Jego włoski akcent kiedy mówi po polsku dodaje uroku kiedy opowiada o jedzeniu. Uwiarygodnia to co mówi o włoskiej kuchni. Zaprosić Alessandro do domu, to jak teleportacja na Sycylię.

Marta (8 October 2015)

Bo to fajne chłopaki. Atmosfera! No i to, że mogłam na własne oczy przekonać się, jak fajny to koncept.

Natalia (8 October 2015)

Potrawy były bardzo smaczne, jednak to, że nie wszystkie trafiły ciepłe na stół obniżało ich walory smakowe. Ogólnie atmosfera była świetna. Chefowie byli komunikatywni, bardzo sympatyczni w kontakcie. Podobało mi się to, że jako gospodarz mogłam zająć się gośćmi, a nie gotowaniem.

Agnieszka (8 October 2015)

Ciekawa forma i sposób przygotowywania potraw. Podobał mi się sposób prezentacji potraw. Pojawiały się delikatne ułamki historii. Osobiście wolę więcej opowieści na temat danej potrawy: kto, co i dlaczego :))

Jacek (8 October 2015)

Pierwszej z potraw z pewnością nie przysporzyło smaku podanie jej już nieco przestygniętej. W przypadku tak szlachetnego mięsa jak jagnięcina czy na pewno należy je "przysłaniać" bardzo dominującym sosem z gorgonzoli? Poza drobnymi zastrzeżeniami bardzo smacznie i estetycznie. Świetne chipsy z pancetty i parmezanu, cudowne ravioli. Smak i estetyka potraw, dość dobra komunikacja z gośćmi, w sam raz wyważona - bez zbytniego skupiania uwagi na chef'ach, dająca gościom idealne poczucie obcowania w swoim gronie. Wydaje się że panowie mogliby nieco bardziej komunikować co i z czego przygotowują, rzucić czasem jakąś anegdotą czy ciekawostkami nt. dań czy kulinarnych zwyczajów z regionów skąd pochodzą, może jakieś kuchenne tricki. Tak aby jednak mimo wszystko nieco bardziej zapadli w pamięci oni a nie dania które serwowali :)

Beata (8 October 2015)

Bardzo ciekawa kompozycja smaków. Uwagi: niektóre dania były zimne, a jagnięcina za twarda.

Kasia (8 October 2015)

Dobra, prosta włoska kuchnia. Jednak część potraw była zimna, długi czas oczekiwania jak na chef's menu w przypadku znanej wcześniej liczby gości.

Agnieszka (8 October 2015)

Stefano stworzył z Alessandro Reina świetny duet! To prawdziwa atrakcja – kucharze nie tylko dobrze gotują, ale też porozumiewają się również biegle po angielsku, a także trochę po polsku. Świetny smak i klimat wieczoru!