Chef  Łukasz Wącirz

O chefie

Chef Łukasz Wącirz pracuje od 16 roku życia i nie wyobraża sobie życia bez gotowania. Stale się uczy i rozwija - nieustannie poszukując inspiracji. Najważniejsze to porządek i prawidłowa organizacja swojego stanowiska, wszystko by zapewnić jak najlepszy efekt końcowy.

W roku 2017 został półfinalistą konkursu San Pellegrino Young Chef 2018 - jako jedyny Chef już 3 raz z rzędu i za każdym razem reprezentując rodzimą kuchnię. Mimo swojego młodego wieku ma już za sobą doświadczenie z pracy i staży w gwiazdkowych restauracjach jak: Hand & Flowers czy The Simpsons. Obecnie jest szefem kuchni w restauracji Avocado Restaurant & Wine w Poznaniu, gdzie stawia na sezonowe menu z akcentami kuchni orientalnej połączonej z tradycyjnymi produktami regionalnymi.

Najważniejsze dla niego są świeże i tradycyjne produkty, które poddane odpowiednim zabiegom zmieniają zwykłe danie w coś wspaniałego. Uważa iż bardzo mocny wpływ na gotowanie ma sezonowość produktów.

Nie obca jest mu praca na otwartej kuchni czy wręcz bezpośrednio przy gościu. Traktuje swoją pracę bardzo poważnie a poprzez to co na talerzu, stara się w pełni zarazić innych ludzi swoją pasją.

Miasta

Poznań + 30 km

Recenzje

Joanna (7 października 2017)

Wszystko było pyszne. Przepyszne! Pełen profesjonalizm w połączeniu z sympatycznym usposobieniem.... Nie musiałam nic robić :) Wszyscy goście byli pod ogromnym wrażeniem.

Joanna (7 października 2017)

Pełen profesjonalizm w połączenie z sympatycznym usposobieniem. Wszystko było pyszne. Przepyszne!

Dostępne menu