Chef  Alessandro Reina

O chefie

Alessandro pochodzi z San Giovanni Gemini – małego miasteczka położonego na Sycylii. Studiował inżynierię na Uniwersytecie w Palermo. Zaczął gotować w czasie studiów, wcześniej bylo to niemożliwe, gdyż jego mama nikomu nie pozwalała zbliżyć sie do kuchni! Wtedy odkrył w sobie pasję do gotowania i dobrego jedzenia. Uważa, że jedzenie to forma sztuki, która oddziaływuje na wszystkie zmysły, poczynajac od zmysłu wzroku. To dlatego prezentacja dań jest dla niego naprawde ważna.  Wrażenia wizualne i oczekiwania to fundamentalne składniki dania. Te wrażenia muszą oczywiście zostać dopełnione wyjątkowym smakiem, aby usatysfakcjonować również podniebienie. Najbardziej lubi tworzyć nowe dania łącząc składniki kuchni polskiej i włoskiej. W kuchni staje się bardzo twórczy, to dla niego jak laboratorium, w którym uwalnia się jego kreatywność.

Miasta

Gdańsk + 30 km

Języki obce

polski, angielski, woski, hiszpaski

Recenzje

Daniel (8 września 2019)

Joanna (13 marca 2019)

Bardzo zaangażowany i utalentowany Szef. Naturalna charyzma, otwartość znacznie uatrakcyjnią obcowanie kulinarne i empiryczne. Dania bardzo smaczne, menu dobrze skomponowane. Wszystko w czasie i ciepłe mimo, że nasza grupa liczyła 15 osób 😊

Agnieszka (29 października 2018)

Pyszne jedzenie, sprawnie i szybko podane, przemiła atmosfera, a na dodatek chef świetnie mówi po angielsku, więc sprawdził się idealnie w międzynarodowym towarzystwie. Polecam!

Karina (15 kwietnia 2016)

Alessandro wnosi na przyjęcie sycylijski klimat. Zarówno smak, jak i ciepło sycylijskiego słońca, które płynie z jego pasją do gotowania i sercem do ludzi. Jego włoski akcent kiedy mówi po polsku dodaje uroku kiedy opowiada o jedzeniu. Uwiarygodnia to co mówi o włoskiej kuchni. Zaprosić Alessandro do domu, to jak teleportacja na Sycylię.

Marta (8 października 2015)

Bo to fajne chłopaki. Atmosfera! No i to, że mogłam na własne oczy przekonać się, jak fajny to koncept.

Natalia (8 października 2015)

Potrawy były bardzo smaczne, jednak to, że nie wszystkie trafiły ciepłe na stół obniżało ich walory smakowe. Ogólnie atmosfera była świetna. Chefowie byli komunikatywni, bardzo sympatyczni w kontakcie. Podobało mi się to, że jako gospodarz mogłam zająć się gośćmi, a nie gotowaniem.

Agnieszka (8 października 2015)

Ciekawa forma i sposób przygotowywania potraw. Podobał mi się sposób prezentacji potraw. Pojawiały się delikatne ułamki historii. Osobiście wolę więcej opowieści na temat danej potrawy: kto, co i dlaczego :))

Jacek (8 października 2015)

Pierwszej z potraw z pewnością nie przysporzyło smaku podanie jej już nieco przestygniętej. W przypadku tak szlachetnego mięsa jak jagnięcina czy na pewno należy je "przysłaniać" bardzo dominującym sosem z gorgonzoli? Poza drobnymi zastrzeżeniami bardzo smacznie i estetycznie. Świetne chipsy z pancetty i parmezanu, cudowne ravioli. Smak i estetyka potraw, dość dobra komunikacja z gośćmi, w sam raz wyważona - bez zbytniego skupiania uwagi na chef'ach, dająca gościom idealne poczucie obcowania w swoim gronie. Wydaje się że panowie mogliby nieco bardziej komunikować co i z czego przygotowują, rzucić czasem jakąś anegdotą czy ciekawostkami nt. dań czy kulinarnych zwyczajów z regionów skąd pochodzą, może jakieś kuchenne tricki. Tak aby jednak mimo wszystko nieco bardziej zapadli w pamięci oni a nie dania które serwowali :)

Beata (8 października 2015)

Bardzo ciekawa kompozycja smaków. Uwagi: niektóre dania były zimne, a jagnięcina za twarda.

Kasia (8 października 2015)

Dobra, prosta włoska kuchnia. Jednak część potraw była zimna, długi czas oczekiwania jak na chef's menu w przypadku znanej wcześniej liczby gości.

Agnieszka (8 października 2015)

Stefano stworzył z Alessandro Reina świetny duet! To prawdziwa atrakcja – kucharze nie tylko dobrze gotują, ale też porozumiewają się również biegle po angielsku, a także trochę po polsku. Świetny smak i klimat wieczoru!

Dostępne menu